„Híg lett a leve” az olcsó szűrőnek

Rendőrségi vizsgálat tisztázza majd, hogy történt-e mulasztás a dombóvári ivóvízminőség-javító program beruházásainál, amelyek után az egészségügyi határértéknél nagyobb mennyiségű rákkeltő anyagot találtak az ivóvízben.

MNO
2009. 06. 29. 18:42
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A nyomozást ismeretlen tettes ellen különösen nagy kárt okozó csalás gyanújával indította a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság – közölte az MTI-vel Máté Dezső bűnügyi osztályvezető hétfőn. Hozzátette: a feljelentés szerint a 2005-2006-ban megvalósított ivóvízminőség-javítási program beruházásai során a tervezettnél mintegy 60 millió forinttal olcsóbb szűrőket építettek be a hálózatba.

A vizsgálat előzménye, hogy a város egyik vízműtelepén a beruházás után többször is az egészségügyi határértéket meghaladóan mutatták ki kalcinogén – rákkeltő – úgynevezett AOX- (adszorbeálható szerves halogén) vegyületek jelenlétét. Dombóváron 2005-ben és 2006-ban mintegy 500 millió forintos beruházás keretében szereltek be egy napi ötezer és egy napi háromezer köbméter kapacitású víztisztító berendezést abban a reményben, hogy megszűnik a vas, mangán, ammónia és metán okozta íz-, szín- és szagprobléma.

Az AOX-vegyületek megjelenését Szücs István, a Dombóvári Víz- és Csatornamű Kft. ügyvezető igazgatója az MTI-nek hétfőn az alkalmazott technológiával, az úgynevezett törésponti klórozással magyarázta.

(mti)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.