Rendkívüli ülés volt kedden Gyöngyösön. A városi önkormányzat arról döntött, hogy szeptember 30. helyett két hónappal korábban, július 31-ével bont szerződést a Bugát Pál Kórházat eddig működtető HospInvestes Gyöngyösi Kórház Kft.-vel. A feladatátadás az önkormányzat tulajdonában álló Bugát Pál Nonprofit Kft.-nek így augusztus elsejével történne meg.
A cég ügyvezetője, illetve Hiesz György polgármester a kórház folyamatos működése érdekében tárgyalni fog a beszállítókkal. A HospInvest is kérte a rendkívüli felmondást. Tatár László, a Polgári Frakció vezetője hiányolta a HospInvest vezetését. Kollányi Gábor elnök családi okok miatt nem jött el – tudatta a polgármester.
Csengeri Árpád, a kórházban működő Demokrata Liga Szakszervezet elnöke is eljuttatta a képviselőknek levelét. Mint írja, „büntetőjogi kategória, hogy a tulajdonos önkormányzat hónapokon keresztül eltűrte a cég felügyelőbizottság nélküli működését”. A liga nem ért egyet az újabb működtetésbe adással, s követeli a már kiszervezett labor, élelmezés és gyógyszertár visszaintegrálását is a kórházba.
Csengeri azt is sérelmezi, hogy szakszervezetüket nem invitálták meg egy júniusi bizottsági ülésre, ahol a kórházról vitáztak. A képviselők megkapták a Magyar Orvosi Kamara levelét is, melyben a szervezet a vállalkozó orvosok sorsáért aggódik, felemlítve, hogy tevékenységükért cserébe benyújtott számláikat eddig nem fizette ki maradéktalanul a régi üzemeltető. Szerintük félő, hogy így nem minden doktor köt szerződést az új üzemeltetővel. A kifizetésekre pedig – csakúgy, mint a Liga Szakszervezet – önkormányzati garanciát kér a kamara.
Keresztes György jobboldali képviselő kellő óvatosságot javasolt interpellációjában az új üzemeltető kiválasztásánál. A tárgyalópartnerektől az önkormányzat helyében mérlegbeszámolót és üzleti jelentést kérne. A polgármester úgy reagált: érdeklődőktől még nem kell beszerezni pontos cégadatokat, majd a pályázatok felbontásánál fognak utánanézni a jelentkezők anyagi hátterének. A döntésbe bevonják a szakszervezeteket és az orvosszakmát is.
Az érdeklődők között a Debreceni Egyetemet, a Medical Investments Zrt-t, egy amerikai céget, és borsodi önkormányzatok társulását említette meg. Hiesz György azt is hozzátette: az önkormányzat bizonyosan nem örökli meg a HospInvest adósságait, és – ahogy a LIGA szeretné – költségvetési intézményként elképzelhetetlennek tartja a kórház üzemeltetését.
A városi önkormányzatok fenntartói szövetségéről pedig most úgy fogalmazott: „ha három szegény ember összeáll, abból még nem lesz működtetés”. Az interpellációra adott választ Keresztes nem fogadta el, a képviselők ellenben igen. Keresztes György módosító javaslatát viszont támogatta a testület, miszerint kérjenek állami segítséget a kórház helyzetének orvoslására.
A képviselő javaslata megtételekor úgy fogalmazott: „kérjük meg a kormányt, hogy ha minket egy modellkísérlet áldozatává tett, segítsen a talpraállásban is”. Hiesz György szerint szó sem volt modellkísérletről, és jelezte: úgy tudni, hogy a májusi, júniusi és júliusi OEP-finanszírozást a HospInvestes kórházakat visszavevő önkormányzatok kapják meg. Sőt: a szakminiszter már a finanszírozás javítását is megígérte.
(heol.hu)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.