A leváltás körülményeiből jól látható, hogy ebben a személyi kérdésben is összecsaptak egymással a szocialista üzleti körök – vélekedett sajtótájékoztatóján a Fidesz helyettes szóvivője. Szerinte ezen üzleti körök egymással szembeni háborúja fogja eldönteni azt is, hogy ki lesz a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. új vezetője.
Vajon „Tátrai Miklós már nem tudott eleget hozni az MSZP krízisalapjába, azaz pártkasszájába, és ezért kellett mennie? (...) Vagy az is lehet, hogy esetleg a vagyonkezelői botrányok túl közel kerültek Bajnai Gordon személyéhez?” – tette fel a kérdést Cser-Palkovics András. Hangsúlyozta, nemcsak Tátrai Miklós a felelős a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.-vel (MNV) kapcsolatban felmerült botrányokért, hanem az őt hatalomba segítő Veres János volt pénzügyminiszter és Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök, valamint az őt hatalomban tartó Oszkó Péter, a pénzügyi tárca jelenlegi vezetője és Bajnai Gordon kormányfő.
Kifejtette: nem az a meglepő, hogy menesztették Tátrai Miklóst, hanem hogy a sorozatos botrányok ellenére ez csak most történt meg. Ebből az ügyből is jól látszik – folytatta Cser-Palkovics András -, hogy az MSZP-nek nincs politikája, nincs vezetője, csak belső törésvonalai és üzletei érdekei vannak, amelyekkel kapcsolatban különböző üzleti csoportok egymással szembeni harcát lehet megfigyelni. A helyettes szóvivő szerint ezen szocialista üzleti körök egymással szembeni háborúja fogja eldönteni azt is, hogy ki lesz a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. új vezetője.
A Pénzügyminisztérium kedden közleményben tájékoztatta az MTI-t, hogy Oszkó Péter rendkívüli felmondással megszüntette Tátrai Miklós megbízatását július 14-ei hatállyal. A közlemény szerint „a pénzügyminiszter döntését egyebek között azzal indokolta, hogy az MNV Zrt. törvény szerinti működéséhez szükséges szabályzatok, illetve a működéséről szóló beszámolók rendre késedelmesen, több esetben nem a jogszabályi előírásoknak megfelelő tartalommal készültek el”. A vagyonkezelő leváltott vezetője úgy reagált: jogsértőnek tartja a miniszter által átadott felmondást, úgy látja politikai csatározások áldozata lett.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.