Futó Barnabás: „Csúsztatott” a Nemzetbiztonsági Iroda

Az UD Zrt. jogi képviselője szerint „csúsztatott” a Nemzetbiztonsági Iroda, amikor azt közölte, nincs szó arról, hogy ne folyna eljárás az UD Zrt.-vel kapcsolatban. Futó Barnabás kedden nyilatkozott az MTI-nek.

MNO
2009. 07. 14. 16:13
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Nemzetbiztonsági Iroda hétfői, az MTI-hez eljuttatott közleményében arra reagált, hogy hétfőn Futó Barnabás, az UD Zrt. jogi képviselője azt tudatta: mind a hét olyan bűncselekmény ügyében megszüntette a nyomozást a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI), amely miatt a Nemzetbiztonsági Hivatal főigazgatója tett feljelentést az UD Zrt. két vezetője és két dolgozója ellen. Futó Barnabás akkor azt közölte, hogy a hétfőn átvett határozat szerint mind a hét esetben bűncselekmény hiányában szüntette meg az eljárást az NNI.

A cég jogi képviselőjének közleménye szerint a 10 hónapos nyomozás során sem az UD Zrt., sem konkrét személyek ellen büntetőeljárás nem indult, és jelenleg sem folyik. „Nem felel meg a valóságnak az egyes médiumok által tett azon híresztelés, hogy az UD Zrt.-vel szemben még több bűncselekmény miatt nyomozást fognak indítani” – közölte az ügyvéd.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.