Ketyeg az óra: jövő héten kiderülnek a felvételi ponthatárok

Újabb szolgáltatás vált elérhetővé az Országos Felsőoktatási Információs Központ honlapján: a felvételizők személyes oldalukon megnézhetik az egyes jelentkezési helyeken számított összpontszámokat. Az idei ponthatárokat július 23-án határozzák meg.

MNO
2009. 07. 16. 5:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A felvételi központ tájékoztatása szerint Az én felvim oldalon, a pontjaim menüpontban lehet megnézni az egyes jelentkezési helyeken számított felvételi összpontszámot, valamint azok részleteit. A pontszámítás alapját a felvételizők által megfelelően – érettségi/középiskolai/nyelvvizsga bizonyítvánnyal, felsőfokú oklevéllel, egyéb igazolásokkal – igazolt eredmények képezik.

A távirati irodához eljuttatott közlemény szerint a dokumentumpótlás határidejéig, július 9-ig elküldött kérelmek, valamint dokumentumok feldolgozása folyamatosan zajlik – az átfutási idő néhány nap. Ezért kérnek mindenkit, vegye figyelembe a dokumentumok feldolgozottságát – ez a Pontjaim alatt a Dokumentumok menüpontban vagy az e-felvételi rendszerében kísérhető figyelemmel.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.