Életbe lépett a nyári kamionstop, amely az eddigiektől eltérően hétvégenként hét órával rövidebb. Csornán ez azzal jár, hogy a kisváros forgalma vetekszik a megyeszékhelyével.
A helyieket az elviselhetetlen zsúfoltság nemcsak a pihenésükben, a munkájukban is zavarja. A csornaiaknak 2002 óta ígérik a szocialisták az elkerülő út megépítését. A tervek szerint a legközelebbi határidő 2013.
A közlekedési minisztérium közlése szerint azért rövidítették le az eddigi kamionstop idejét, mert így akarják egyenletesebbé tenni a tehergépjárművek hétvégi forgalmát és biztonságosabbá tenni a hétvégi áruellátást.
„A multik érdekei felülírták a lakosság érdekeit” – fogalmazott Turi György, Csorna polgármestere. „Azzal, hogy az áruszállításra hivatkozva fel tudják tölteni az árukészleteiket az érintett nyomvonal mentén, nem veszik figyelembe a közösségnek az érdekeit, hogy az eddigi áldatlan körülményeket még jobban ellehetetlenítik” – tette hozzá.
A szaktárcánál arra hivatkoznak, hogy a hazai előírások ezzel a jogszabályváltozással igazodnak a környező országok – elsősorban pedig a fő áruáramlási irány, Ausztria – forgalomkorlátozásához.
(hírTV)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.