„Nincs új a nap alatt”, Kamarás Miklós a vagyonkezelő élén

Kamarás Miklóst nevezte ki a pénzügyminiszter a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. új vezérigazgatójának – közölte a Pénzügyminisztérium szerdán.• Cser-Palkovics: „Az MSZP csak a koncon marakodik• Oszkó kirúgta Tátrait

MNO
2009. 07. 15. 16:48
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Oszkó Péter pénzügyminiszter Kamarás Miklóst július 16-i hatállyal nevezte ki szerdán – áll a közleményben. A megbízatást Kamarás Miklós egy évre, a válságkezelő időszak lezárultáig vállalta.

Kamarás Miklós korábban több fontos, az állami vagyonnal történő gazdálkodás területén meghatározó pozíciót töltött be. Így vezérigazgatóként irányította az évtized első felében az MNV Zrt. egyik elődszervezetét, az ÁPV Zrt.-t, majd a MÁV Zrt. elnöke volt a múlt év végéig. Megbízatását elődjével, Tátrai Miklóssal azonos feltételekkel vállalta. Ugyanakkor vezérigazgatói fizetését nem veszi fel, hanem havonta átutalja a krízisalapnak.

(mti)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.