Októberben tartják a pécsi időközi országgyűlési voksolást

Október 4-én lesz a baranyai időközi egyéni országgyűlési képviselő-választás első fordulója, a második forduló pedig október 18-án – döntött az Országos Választási Bizottság (OVB) csütörtökön.

MNO
2009. 07. 09. 13:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Baranya 3. számú, Pécs-Kertvárost, valamint kilenc környező települést magába foglaló egyéni országgyűlési választókörzetében azért kell időközi választást tartani, mert a három évvel ezelőtt közlekedési balesetet szenvedő Toller László – cselekvőképességét kizáró gondnokság alá helyezésével – a közelmúltban elvesztette választójogát, így parlamenti mandátumát is.

Az egyéni választókerületben június elején már tartottak egy időközi választást, az azonban az alacsony részvétel miatt érvénytelen volt. Emiatt vált szükségessé az új választás kiírása, az októberi időpontot az országgyűlési egyéni választókerületi választási iroda a választókerületi választási bizottsággal egyetértésben javasolta az OVB-nek, amit a testület csütörtökön elfogadott és kiírta a választást. Az OVB kitűzte a választáshoz kapcsolódó határidőket és határnapokat is. A körzetben egy kétfordulós időközi választás lebonyolítása mintegy 15-17 millió forintba kerül.

A választási eljárási törvény értelmében az időközi országgyűlési képviselő-választást a kitűzéstől számított 72 napon túli, de a mandátum megszűnésének napjához képest négy hónapon belüli időpontra kellett kiírnia az OVB-nek. A baranyai esetben a mandátum megszűnésének június 21-e, az érvénytelen második forduló napja számít.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.