Ezzel és más támadásokkal az egészségbiztosítási pénztárakról szóló törvény elfogadását akarták megakadályozni, ahogy ez a Magyarok Nyilai Nemzeti Felszabadító Hadsereg nevében küldött üzenetből is kiderült – írták közleményben.
Az egyik most őrizetbe vett férfi – aki megtagadta a vallomástételt – megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy 2007 áprilisától „folyamatosan részt vett a mozgalom tagjainak támadásokra történő felkészítésében”, illetve ő maga is vállalkozott a terrorcselekményekre. A másik férfi – a megalapozott gyanú szerint – 2007 áprilisától készítette fel a mozgalom tagjait a támadásokra, illetve „maga is ajánlkozott, vállalkozott a tervezett cselekmények elkövetésére”. Ennek során 2008. február 7-ről 8-ra virradó éjszaka a bűntársaival Dunaújvárosban Dér Zsuzsanna országgyűlési képviselő lakásának bejáratát felgyújtották – írták.
A főügyészség „állami szerv kényszerítése céljából megvalósított terrorcselekmény bűntette megalapozott gyanúját” közölte mindkét őrizetbe vett férfivel. A harmadik gyanúsítottként kihallgatott és őrizetbe vett férfi – aki szintén megtagadta a vallomástételt – ugyancsak a Budaházy-csoport tagja volt, aki gépkocsivezetőként részt vett a Kóka János háza elleni támadásban.
A Nemzeti Nyomozó Iroda által még április 8-án Pest megyében elfogott és őrizetbe vett négy gyanúsított ellen a Központi Nyomozó Főügyészség folytatja az eljárást. Ugyancsak a főügyészség jár el a május 15-én elfogott férfi ellen, aki – a megalapozott gyanú szerint – a százhalombattai lakásán futball-labdába rejtett bombát tárolt, amit egy országgyűlési képviselő házánál akart társával felrobbantani. Szintén a főügyészség jár el a tavaly szeptember 3-ra virradóra Szilvásy György volt titokminiszter lesencefalui családi háznál ismeretlen személyek által végrehajtott robbantás ügyében. A főügyészség Budaházy Györgyöt június 17-én vette őrizetbe. Budaházy György utasítására hajtotta végre egyik bűntársa a Hiller István családi háza elleni lőfegyveres támadást is. Budaházy Györggyel a főügyészség két rendbeli emberölés előkészületének bűntette megalapozott gyanúját közölte. Jelenleg hat gyanúsított van előzetes letartóztatásban.
(MTI)