Kisebb területért fizettek a filmesek

Az ügyészséghez fordult Wertán Zsolt Zoltán, a KDNP fővárosi önkormányzati és VI. kerületi képviselője, mert szerinte többmilliós kár érte Terézvárost két filmforgatás kapcsán a közterület-foglalási díjak elmaradása miatt.

MNO
2009. 08. 11. 10:11
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A képviselő keddi, budapesti sajtótájékoztatóján elmondta: a Felsőerdősor és a Benczúr utca egy részét „bérbe vevők” nagyobb területet használtak a filmforgatásokra, mint amiről a szerződésük szólt. Az első esetben kétszer akkora területet zártak le, mint ami a megállapodásban szerepelt, míg a második esetben legalább négyszer-ötször nagyobb területet használtak a filmesek – tette hozzá. Wertán Zsolt Zoltán közlése szerint ezt a terézvárosi közterület-felügyeletnek kellett volna ellenőriznie, de ez elmaradt; a két eset miatt többmilliós kár érte a kerületet.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.