A marcali és a nagyatádi kórház 10-13 esetben adott át a magánklinikán működő laboratóriumnak abortumokat, a kaposvári kórháznál nem lehet tudni, hogy mekkora ez a szám – áll a cikkben. A laboratórium megkereste a nagykanizsai kórházat is, de az intézmény visszautasította az együttműködést.
Az országos tiszti főorvos a Népszabadságnak azt mondta: volt szakhatósági engedélye magzati abortumok gyűjtésére az IRM Magyarország Zrt.-nek. Szerinte az sem kifogásolható, hogy a kórházakkal az abortumok gyűjtésére az IRM Zrt. helyett olykor a Seffer-Renner Magánklinika szerződött, mert a két cég közt közreműködői szolgáltató szerződés volt érvényben. Más kérdés, hogy az összegyűjtött őssejtet nem használhatták volna sem kutatási, sem terápiás célra – fogalmazott.
A napilap szerint mindez azért is érdekes, mert a Seffer-Renner klinika ügyvezetője a múlt héten még határozottan elhatárolódott az IRM-től, miközben az a cégbírósági adatokból is nyilvánvaló, hogy a klinikát üzemeltető kft. is az IRM Zrt. alapítói közt van. Sőt, Seffer István önálló cégjegyzésre is jogosult volt, éppúgy, mint Pákh Imre üzletember és Fásy Ádám. A napilap szerint Fásy nélkül a közös üzlet sem jöhetett volna létre. „A két hazai – nemzetközi jogokkal bíró – szépségverseny gazdája több éven át szerepeltette a zsűriben Seffert, cserébe a plasztikai sebész a kaposvári klinikán térítésmentesen fogadta Fásy kuncsaftjait” – olvasható a Népszabadság keddi cikkében.
(MTI/Népszabadság)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.