
rendőrkapitány
Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.
A viharos időjárás miatt a balatoni vízirendészet összes egysége bevetésen volt egész nap, a munkájukat viszont nagyban nehezítette, hogy fiatalok közben szórakozásból is hívogatták a 1817-es segélyhívó számot – mondta Kovács Zsanett, a Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság szóvivője. Kovács Zsanett szerint minden második hívás, amely a segélykérő számukra befut, a telefonbetyárkodó fiataloktól származik, ezért felhívással fordul azokhoz, akik szórakozásból hívják a balatoni vízimentők számát, hogy büntetőjogi felelősségre vonásra számíthatnak, hiszen sürgős esetek elől foglalják el a segélyhívó vonalat, késleltetve ezzel esetleg a fontos mentéseket.
Több hajó is irányíthatatlanná vált, majd homokpadon rekedt a Balatonon szombat délelőtt, ahol 50-80 kilométeres sebességű szél most az uralkodó. Bíró Gábor, a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője a megyei internetes oldalnak elmondta, volt olyan, aki a nagy hullámzásban kiesett a hajójából. A bajbajutottat a menetrend szerint közlekedő Bahart-hajó legénysége mentette ki.
A vízi rendészet munkatársai fokozottan figyelmeztetnek mindenkit, hogy vihar idején veszélyes a Balatonban tartózkodni, ugyanakkor felhívják a figyelmet arra, hogy ha segítségre szoruló embert, balesetet, szerencsétlenséget látnak, akkor a 107-es, illetve a 112-es segélyhívó telefonszámokon kérjenek segítséget!
Szombaton elsősorban délen és keleten számíthatunk zivatarra, amihez helyenként viharos (60-90 km/h) szél, felhőszakadás és kisebb méretű, 1-2 centis átmérőjű társulhat. Elsősorban Borsod megye keleti részén, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, emellett esetleg a keleti határvidéken néhol heves zivatar is létrejöhet, amit 90 kilométéres szél, heves felhőszakadás és nagyméretű jég kísérhet. Az ország déli, délkeleti részén narancssárga riasztás van érvényben.
(sonline.hu, met.hu)
Többé nem vásárolhatnak energiaitalt a 18 év alattiak
Magyar Péter hatalmas öngólt lőtt, nagyot hibázott
Kvíz: ezeken a meséken nőttél fel, ha a 80-as években voltál gyerek — Emlékszel még a szereplőkre?
Nem várt bonyodalmak a pápaválasztás körül
Cukiságbomba Rúzsa Magditól: imádják az ikrei a falusi létet
Medvegyev elárulta: ezek a NATO-tagállamok váltak potenciális célpontokká Moszkva számára
Nagyot hibázott a bíró a Barcelona–Real Madrid döntőn, állítja a szakértő
11 laktató sonkás tészta, amiből dupla adagot kér a család
Hatalmas füstfelhő és soha nem látott hamueső Magyarországon, videón mutatjuk, mi történik Cegléden
Rapid délutáni friss – Bige, a kitiltó + videó
Bellingham felháborító tette után a távozását követelik a Real Madridnál
Uniós források visszatartása: Magyar Péter immár a probléma része
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.