
rendőrkapitány
Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.
Ha a választópolgár igazolást kér az október 3-ai önkormányzati választásra, az igazolás kiadása után nincs lehetősége arra, hogy meggondolja magát, és mégis a lakóhelyén szavazzon. Az igazolással szavazás szabályai sokkal szigorúbbak az önkormányzati választáson, mint az országgyűlésin. Az országgyűlési képviselők választásán bárki kérhet igazolást, ha a szavazás napján nem tartózkodik lakóhelyén, és ezt már előre tudja, ráadásul megkötés nélkül bármely másik településre kérhet igazolást. Az önkormányzati választáson azonban csak az kérhet igazolást, akinek a lakóhelyén kívül van bejelentett tartózkodási helye is (ezt korábban ideiglenes lakcímnek nevezték). Ők is csak abban az esetben szavazhatnak a tartózkodási helyen, ha azt 2010. június 16. előtt jelentették be, és az a szavazás napjáig nem szűnik meg. 2006-ban körülbelül 3500 igazolással szavazó volt az önkormányzati választáson (a 2010-es országgyűlési választáson pedig 57 ezer).
A tízezernél kevesebb lakosú településeken úgynevezett „egyéni listás” rendszerben választják meg a képviselő-testületet, melynek taglétszáma a település lakosságának számától függ. Egyéni listás képviselőjelölt az lehetett, akit a település választópolgárainak legalább egy százaléka jelöltnek ajánlott. A jelöltbejelentésre péntek 16 óráig volt lehetőség. A szavazólapon a választópolgár akár egy, akár több, de legfeljebb annyi jelöltre szavazhat, ahány egyéni listás mandátum a településen kiosztható, ám ha nincs elegendő (legalább a kiosztható egyéni listás mandátumok számával megegyező számú) jelölt, akkor a szavazást nem lehet megtartani és időközi választást kell rendezni.
A Veszprém megyei Hosztót településen 78 választásra jogosult szerepel a névjegyzékben. A településen kétfős képviselő-testületet lehetne választani, ám az OVI nyilvántartásában a szombat reggeli adatok szerint mindössze egy egyéni listás jelölt szerepel. Ez pedig azt jelenti, hogy ha ez nem változik, akkor nem lehet megtartani a választást. A Zala megyei Salomváron hasonló a helyzet: a 486 választópolgár négyfős testületet választhatna, ám az OVI adatai szerint mindössze három egyéni listás képviselőjelölt van jelenleg.
Mindez azonban nem jelenti azt, hogy biztosan nem lesz képviselő-testületi választás a két településen, ugyanis a választási irodák folyamatosan rögzítik az informatikai rendszerben a jelölteket, így előfordulhat, hogy a jelölteket már bejelentették, de még nem rögzítették az informatikai rendszerben.
35 településen csak egy polgármesterjelölt
Harmincöt Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei városban és községben, a térség 229 településének több mint 15 százalékában csak egyetlen polgármesterjelölt lesz az október 3-ai választáson – tudta meg az MTI munkatársa az érintett választási bizottságoktól szombaton.
A jelöltek így gyakorlatilag már polgármestereknek tekinthetők, hiszen egyetlen szavazat is elég megválasztásukhoz. A legtöbb polgármesterjelöltet – nyolcat-nyolcat – Anarcson, Nyírpilisen és Ököritófülpösön vették nyilvántartásba. Az egyedül indulók között van Lakatosné Sira Magdolna, a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselője, Túristvándi polgármestere is. A kormányzó pártok jelenlegi és korábbi országgyűlési képviselői közül további tizenhárman méretik meg magukat az októberi helyhatósági választáson.
Kovács Ferenc Nyíregyháza, Szabó István Mátészalka, Tilki Attila – ő a Fidesz megyei elnöke – Fehérgyarmat, Lipők Sándor Kemecse, Román István Ibrány, Karakó László Gávavencsellő, Simon Miklós pedig Nyírbogát polgármesterjelöltje. A megyei közgyűlésbe jutás szavazólistáján szerepel jelöltként Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikai államtitkár, listavezetőként Seszták Oszkár, a testület jelenlegi elnöke, továbbá Kozma Péter, Fülöp István, Seszták Miklós és Borkó Károly.
Ezernél is többen lennének településvezetők
Ezernél is több a polgármesterjelöltek száma Borsod-Abaúj-Zemplén megyében; akad olyan település, ahol kilencen is indulnak, több településen pedig csak egy jelölt van. A megye 358 településén 1090 polgármesterjelölt gyűjtötte össze határidőre, szeptember 3-ig ajánlószelvényeit, legtöbben közülük függetlenek. A pártok közül a Fidesz-KDNP, az MSZP és a Jobbik jelöltjei vannak a legtöbben, de indul MIÉP-es, MDF-es is, miként a Lehet Más a Politika, a Magyar Kommunista Munkáspárt és a Lungo Drom polgármesterjelöltje is számít a szavazók voksaira.
(MTI)
A klímák után a hűtőket is betiltaná az EU
Döbbenet! Egy mély kútba ugrott egy nő
Kitartanak a végsőkig: ezek a csillagjegyek született harcosok
Soha nem látott mennyiségű drón jelent meg Szevasztopolnál - orosz hadijelentés a háborúról
Biológiai megoldás: Nemcsak a meztelencsigát, de a poloskát is eltünteti mind egy szálig a kertből
Egyre agresszívebbek Magyar Péter szimpatizánsai + videó
Kuncze Gábor hatalmas öngólt lőtt, Magyar Péter foghatja a fejét
Hamilton betlijét és egy váratlan győzelmet hozott a Forma-1-es időmérő
Robbie Keane és Hornyák Zsolt egyáltalán nem értett egyet a rangadó után
A tartalékos Barcelona nagy pofont kapott, aztán jött a sérülés
Hunyadi-sorozat: teljesen kiborultak a románok, Nándorfehérvárig mentek gyalázkodni
Olyan történt a Nagyerdei Stadionban, amire évek óta nem volt példa
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.