A Hajógyári-szigetre tervezték a kaszinóvárost: szállodákat és játéktermeket építettek volna. Az Álomszigetet a Sukoróival együtt egyik utolsó intézkedéseként nyilvánította kiemelt beruházássá a Gyurcsány-kormány. A Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (KEHI) vizsgálata szerint mindkét esetben törvénytelenül. Az ügyben az elszámoltatási kormánybiztos tett feljelentést, hűtlen kezelés és hivatali visszaélés gyanújával.
Gyurcsány Ferenc volt pénzügyminisztere tagadja, hogy szabálytalanul járt el a kormány, és hogy a terület privatizációjánál kétmilliárd forintos vagyoni hátrány érte az államot. „Teljesen téves az, amit Budai úr mond, és teljesen téves az, amit bármilyen más hivatal ilyen tekintetben megállapít. El kell olvasni a jogszabályokat” – mondta Veres János a hírTV-nek. A volt pénzügyminiszter azt mondta, nem számít rá, hogy beidézi az ügyészség.
A KEHI részjelentése szerint az akkori ÁPV Rt. az ingatlanvagyont is magába foglaló üzletrészt az értékbecslés ellenére 1,4 milliárd forinttal olcsóbban 4,6 milliárd forintért adta el a beruházónak, a területet a vállalkozó később csaknem kétszer ekkora – 8,5 milliárdos – jelzáloggal terhelte meg.
December 3-án hűtlen kezelés gyanúja miatt a Központi Nyomozó Főügyészség nyomozást rendelt el az ügyben. Fazekas Géza, az ügyészség szóvivője a nyomozás érdekeire hivatkozva részleteket nem árult el. A Gyurcsány-kabinet rendeletét az Orbán-kormány októberben hatályon kívül helyezte.
(hírTV)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.