Bűncselekmény lehet ősztől az orvvadászat

Várhatóan ősszel elfogadja az Országgyűlés az új büntető törvénykönyvet, s ezzel a magyar vadállomány hatásosabb védelme is megvalósulhat – derült ki a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium lapunknak adott tájékoztatásából. A tárca szerint a hatóságok eddig a Btk. állatkínzásra megállapított szabályai szerint járhattak el a vadorzókkal szemben, ez azonban nem bizonyult eredményesnek.

Magyar Nemzet
2011. 05. 10. 3:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az orvvadászat önálló bűncselekménnyé nyilvánítását ezért vadászati érdek-képviseleti szervek már évekkel ezelőtt javasolták a korábbi kormányoknak – emlékeztetett Pechtol János. Az Országos Magyar Vadászkamara főtitkára elmondta, az új szabályozástól azt remélik, hogy eredményesebben fékezi majd meg a vadorzókat. Emlékeztetett: az illegális nagyvadelejtések száma évente 50 ezer körülire tehető, s az ország 1400 vadászterülete között nincs vagy csak elvétve akad olyan, amelyet ne érintene a jelenség.

A megélhetési és trófeagyűjtő orvvadászok mellett kialakult egy kör, amely kimondottan az anyagi haszonszerzést tűzte ki célul, a hatályos szabályozás ugyanakkor senkit sem tartott vissza a tilalmas cselekedettől – magyarázta a szakember. A gondot a szaktárcánál is felismerték, s mint megtudtuk, nemcsak az orvvadászatot nevesítik, hanem egy egész fejezetet szentelnek a környezet és a természet elleni bűncselekményeknek az új törvényben – olvasható a Magyar Nemzet keddi számában, melyből további részleteket is megtudhat.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.