Gyurcsány üzent az MSZP-nek

Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök közölte, hogy új politikai mozgalmat alapíthat, ha kudarcot vall a Magyar Szocialista Párt (MSZP) tavalyi választási vereségét követően a párt átalakítására tett „utolsó erőfeszítés” – jelentette a Bloomberg hírügynökség pénteken.• Szocialista belháború – Kemény üzenetet küldtek Gyurcsánynak • Gyurcsány 47 pontban „járatta le” hazáját a nagykövetek előtt• Gyurcsány akcióban: „Mekkora pofont ne adjak?”• Gyurcsány úgy érzi, „teljes egészében meg akarják ölni” + Videó

MNO
2011. 05. 06. 18:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Bloomberg honlapján megjelent tudósítás szerint a volt kormányfő, egykori MSZP-elnök Budapesten (külföldi) újságíróknak nyilatkozva beszélt erről. Gyurcsány, aki jelenleg szocialista parlamenti képviselő, a hírügynökség jelentése szerint elmondta, hogy 2012 közepe és vége között értékeli majd pártja átalakításának sikerét. Amennyiben nem tartja sikeresnek, a „zöldmezős politikai beruházás” választási lehetőség (lesz számára) – tette hozzá.

Az AFP francia hírügynökség beszámolójában azt emelte ki, hogy Gyurcsány – akinek a hírügynökség szerint valószínűleg az igazságszolgáltatás előtt kell magyarázatot adnia hatalmi visszaéléssel kapcsolatos vádakra – politikai összeesküvés áldozatának tartja magát. „Politikai vetélytársaim állnak e jogi és politikai támadás mögött” – idézte az AFP a volt kormányfőt, aki egyetlen olyan „elemet” sem lát, amely miatt rossz lehetne a lelkiismerete.

Gyurcsány úgy vélte, nincsenek „kézzelfogható bizonyítékok” ellene és kollégái ellen, s közölte, hogy kész lesz „küzdeni az igazságért”. Az AFP ennek kapcsán röviden ismertette a sukorói beruházás ügyét, s emlékeztetett arra, hogy Gyurcsány többször jelezte, meggyőződése, hogy Orbán Viktor börtönben szeretné látni őt.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.