A nyilatkozatban többek között leszögezte: „elismerem, hogy a nyilvánosságra hozott ügynöki múltam igaz, a napvilágot látott dokumentumok valósak”. Simon Károly kitért arra is, hogy „hibásan döntött” 1990-ben, amikor közéleti szerepet vállalt, de az ebbéli tevékenységéhez köthető minden kitüntetéséről és funkciójáról lemond. Közlése szerint a történteket „tiszta szívből megbánta és sajnálja”. Úgy fogalmaz, hogy a lelkiismeretével saját magának kell szembenéznie.
Pénteken tájékoztatott a balatonfüredi önkormányzat közleménye nyomán az MTI arról, hogy Simon Károly lemondott díszpolgári címéről, amelyet 2008-ban kapott meg. A közlemény szerint Bóka István (Fidesz–KDNP), Balatonfüred jelenlegi polgármestere, országgyűlési képviselő a kitüntető címről való lemondást elfogadta, és erről tájékoztatja majd a képviselő-testületet. Bóka István az önkormányzat közleményében „szomorúságának és csalódottságának” adott hangot, és úgy fogalmazott, hogy „akiket akkor belekényszerítettek egy rendszerbe, most megbélyegezzük, akik azonban azt a rendszert működtették, még mindig szabadon mászkálhatnak”.
Az önkormányzat közleményében olvasható az is, hogy az 1932-ben született Simon Károlyt Sulyok Péter fedőnévvel szervezték be 1961-ben, majd két és fél éven át dolgozott ügynökként. Az 1960-as években válogatott vitorlázó volt, majd a füredi hajógyár főmérnöke lett, 1990-ben pedig a város polgármesterévé választották. Ügynökmúltjáról egy internetes oldal hozott nyilvánosságra nemrég dokumentumokat annak apropóján, hogy a Duna Televízióban egy portréfilmet tűztek műsorra, amelyben Simon Károlyt „mint közismert vitorlázót mutatták be”.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.