Lapunk információi szerint a korlátozásban érintettek számára azonban újabb mentőövet dolgoz ki hamarosan a gazdasági tárca. Forrásunk szerint a mostani döntést leginkább az indokolta, hogy a rögzített árfolyamszint feletti hitelfelvevők gyakorlatilag nem vették volna ki részüket a kockázatmegosztásból.
Ismert, Orbán Viktor a parlament hétfői ülésén jelentette be, hogy a kabinet megvalósíthatónak minősítette a rögzített árfolyamon történő, egyösszegű végtörlesztés lehetőségét. A miniszterelnök hangsúlyozta, ebben a konstrukcióban olyan kockázatmegosztásról van szó, amelyből a hitelnyújtó bankok és a hitelfelvevők egyaránt részt vállalnak. Akik ezen árfolyamszintek felett vették fel a hiteleiket, most gyakorlatilag „ingyen” jutottak volna segítséghez – foglalta össze a kormányülésen elhangzott álláspontok lényegét lapunk forrása.
Amint azt megírtuk, az országvédelmi terv részeként bejelentett intézkedésre éles hazai és nemzetközi össztűz zúdult hétfő óta. Elsőként a Magyar Bankszövetség fejezte ki aggodalmát, majd a hazai devizahitelezésben leginkább érintett, osztrák hátterű bankok iránti aggodalom váltott ki diplomáciai tiltakozást Ausztriában. Az Európai Bizottság szóvivője pedig azt közölte, hogy első ránézésre aggodalmaik vannak a magyar kormány terveit illetően.
Orbán Viktor már parlamenti beszédében is jelezte, számít nemzetközi támadásokra, amelyek ellen megfelelő válaszaik lesznek. Egy keddi interjúban pedig azt mondta, ha néhány év múlva olyan ítélet születne az európai bíróságon, hogy jogtalan a kormány most bevezetendő intézkedése, akkor sem hárulna semmi azokra a devizahitelesekre, akik majd élnek az egyösszegű végtörlesztés lehetőségével, mivel akkor a magyar államnak kellene helytállnia.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.