– Mit jelent önnek az a tiszteletbeli tagság, amit a Nemzetközi Vegyészmérnöki Intézet ítélt oda a napokban a kolontári kárelhárításban betöltött szerepéért?
– A megtiszteltetés engem ért ugyan, de a dicsőség Magyarországé, mindazoké, akik részt vettek a kármentesítésben: környezetvédelmi, vízügyi, katasztrófavédelmi szakemberek, tűzoltók, rendőrök, honvédek, civilek. Megjegyzem, a nyugati politikusok elmondták: nem gondolták volna, hogy hazánk képes lesz ilyen technikai, műszaki színvonalon, ilyen rövid idő alatt a kármentesítést elvégezni. Amit Kolontár térségében véghezvittünk, az világcsoda.
– Remélhetőleg nem lesz szükség többé ilyen magas színvonalú kármentesítő munkára, de valós a veszély, ha Verespatakon megvalósul a ciántechnológiára épülő aranybányászat a maga kétszáz méter magas völgyzáró gátjával.
– A magyar kormány rengeteget tett a bányászat beindítása ellen, kezdeményezésünkre az Európai Unió parlamentje arról döntött, hogy az unió területén betiltja a cianidos technológiára épülő aranybányászatot. Az EU bizottsága azonban egyelőre nem hajlandó végrehajtani a döntést, mert három tagállamban, Svédországban, Spanyolországban, valamint Nagy-Britanniában ezzel az eljárással nyerik ki az aranyat – a teljes interjút a Magyar Nemzet szerdai számában olvashatják.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.