„Elbeszéltek egymás mellett”

Eredménytelenül zárult pénteken a BKV, a főváros, a Budapesti Közlekedési Központ (BKK), illetve a BKV szakszervezetei közötti tárgyalás a kollektív szerződésről.

NT
2012. 02. 24. 17:08
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szakszervezeti vezető tájékoztatása szerint a felek elbeszéltek egymás mellett, a munkáltató minden juttatást meg akar vonni, amelyeket eddig a kollektív szerződés tartalmazott.

A felek abban állapodtak meg, hogy jövő hétfőtől mindennap tárgyalnak majd, mivel szombaton lejár a még hatályos ksz. Ha ezeken az egyeztetéseken sem állapodnak meg, az érdekképviselet kollektív munkaügyi vitát kezdeményez, amely előfeltétele egy sztrájk bejelentésének – mondta Gulyás Attila. Ugyanakkor hangsúlyozta, semmilyen esélyt nem lát arra, hogy a tárgyalásokon megállapodjanak a BKV-val a kollektív szerződésről.

Az ügyben az MTI kereste a BKV sajtóosztályát, ahol későbbre ígértek tájékoztatást.


Ha nem lesz eredmény, sztrájk jöhet


A BKV-demonstráció résztvevői a Városháza előtt átnyújtották petíciójukat Vitézy Dávidnak, a BKK vezérigazgatójának, majd a Kossuth téren a kormánynak írt petíciót is átadták. A három fővárosi helyszínrőlinduló néhány száz demonstrálóa Blaha Lujza téren gyűlt össze, ahol megtöltötték a Corvin Áruház előtti parkolót. Onnan a Rákóczi út – Kossuth Lajos utca útvonalon a buszsávban gyalogoltak a Főpolgármesteri Hivatal Városház utcai épületéhez, akadályozva az Erzsébet híd felé tartó járműforgalmat.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.