Összefog a hadsereg és a katasztrófavédelem

Együttműködési megállapodást kötött a Magyar Honvédség és az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szerdán – közölték a felek az MTI-vel.

tt
2012. 02. 22. 15:54
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A közlemény szerint a budapesti találkozón a honvédvezérkar, illetve az OKF vezetői és szakemberei vettek részt, köztük Benkő Tibor vezérkari főnök és Bakondi György, az OKF főigazgatója. Az egyeztetésen a felek a katasztrófahelyzetekben való összehangolt együttműködés lehetőségeit tárgyalták meg.

A megbeszélést követően a vezérkari főnök és a főigazgató együttműködési megállapodást írt alá „a katonai tűzoltók OKF általi továbbképzését, illetve az OKF szakembereinek a honvédség részvételét igénylő katasztrófahelyzetekre vonatkozó továbbképzését illetően” – áll a közleményben.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.