Andor: Nem vesznek el uniós forrásokat + Kép

Andor László szerint „gyakorlati valószínűsége nincs” annak, hogy „tényleg elveszne bármilyen összeg, akár egy euró is”.

TK
2012. 03. 05. 12:46
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Andor László szerint „gyakorlati valószínűsége nincs” annak, hogy „tényleg elveszne bármilyen összeg, akár egy euró is”. Mint mondta, érdemesebb ezt egy technikai kérdésnek tekinteni, ami a következő hónapok folyamán meg fog oldódni. Szavai szerint „gyakorlatilag sínen van egy olyan folyamat, amely megoldhatja a még nyitott kérdéseket ezzel kapcsolatban”. Közlése szerint ő már korábban is azt mondta, illetve nyilatkozta, hogy nem fognak Magyarországtól elvenni uniós pénzeket.

Arra kérdésre, miért nem volt ott, amikor a Magyarországgal kapcsolatos döntést meghozták, azt mondta, a biztosoknak össze kell hangolniuk a programjaikat, és ez sokszor nagyon nehéz, mert kötelezettségeket vállalnak több héttel vagy hónappal korábban. „Részt vettem abban a vitában, elég súlyos érveket írásban mondtam; sok esetben az írásban leadott véleménynek még nagyobb a jelentősége, mint hogyha valaki szóban szól hozzá” – fogalmazott.

Az MTI-nek arra a felvetésére, utólag nem bánta-e meg, hogy nem vett részt azon az ülésen, azt mondta: „egy kicsit furcsa, amilyen felhajtás keletkezett emiatt, hiszen tartalmi szempontból nem látom, hogy bármi kifogás érhetné az eljárást”. Azt hangoztatta: „az a látszat keletkezett, mint hogyha én nem végeztem volna a feladatomat, pedig elvégeztem”.

Andor László „az aktív idősödés és a nemzedékek közötti szolidaritás” európai uniós éve alkalmából rendezett hétfői, budapesti konferencia szünetében válaszolt az újságírók kérdéseire. A rendezvényről bővebben itt olvashat.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.