Budai: Tisztességtelenül ki akarják szorítani a magyarokat

A Gazdasági Versenyhivatal versenyfelügyeleti eljárás alá vonta a Négy Mancs Alapítványt tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat és a fogyasztók tisztességtelen befolyásolása miatt – közölte Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos pénteken.

PK
2012. 03. 02. 13:28
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A közlemény szerint a Gazdasági Versenyhivatal Fogyasztóvédelmi Irodájának a kormánybiztos részére megküldött leveléből kiderül, hogy a versenyhivatal versenyfelügyeleti eljárás alá vonta a Vier Pfoten International nemzetközi szervezetet és leányszerveződését, a Négy Mancs Alapítványt is. Az eljárás két tárgyban indult meg: a „fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat” és a „fogyasztói döntések tisztességtelen befolyásolásának” tilalmának megsértése miatt.

Budai Gyula közölte: a versenyhivatal tájékoztatása szerint az eljárás 2006-ra visszamenőleg kiterjed minden, a Négy Mancs által végzett sajtókommunikációra.

Fazekas Sándor szerdán Az Estében arról beszélt, hogy a keleti piacok felé nyithat a magyar agrárium. Véleménye szerint komoly érdeklődés van a magyar, minőségi élelmiszerek iránt a keleti piacon, például Kazahsztánban és Oroszországban. A miniszter elmondta, hogy olyan élelmiszerekkel kell a piacra betörni, amelyek vetekednek a legigényesebb nyugati és magyar termékekkel. Mint közölte, nagyon nagy a piac, és rengeteg olyan jómódú ember van, akik hajlandók megfizetni a libamájat, a jó minőségű italokat, csokoládékat, minőségi szalámikat, azokat a termékeket, amelyekre máshol kevésbé áldozhat a lakosság.



Az elszámoltatási kormánybiztos – aki augusztus vége óta vizsgálja a Négy Mancs – Alapítvány az Állatvédelemért működését – úgy véli: az eddigi vizsgálati eredmények egyértelműen alátámasztják, hogy az alapítvány magyarországi tevékenysége „német–osztrák gazdasági lobbiérdekeket szolgál”, amelynek „egyetlen célja, hogy a magyar hízott szárnyas termékeket kiszorítsák a nyugati piacokról”.

Budai Gyula két hete levélben fordult a Négy Mancshoz, egyebek mellett arról érdeklődve: miért kezdeményezte a szervezet, hogy a Kaufland német áruházlánc feketelistára tegye a magyar kacsa- és libamájat, illetve Marcus Müller alapítványi képviselő milyen gazdasági kapcsolatban van az említett német áruházlánccal.

A kormánybiztos arra is kíváncsi volt, hogy milyen az üzleti kapcsolata a Négy Mancsnak az osztrák tulajdonú Human Dialog Kft.-vel. Utóbbira azért várt választ Budai Gyula, mert tudomása szerint a kft. működésihitel-jellegű kifizetésként több mint 45 millió forintot utalt át az alapítványnak az utóbbi években.

Pénteki közleményében Budai Gyula arról is beszámolt, hogy szerdán a Human Dialog Kft. képviselője levélben kereste meg, amelyben cáfolta, hogy működése során alapítványoknak utalna át pénzt, ugyanakkor elismerte, hogy a Négy Mancs Alapítvány rendszeres megrendelője volt a cégnek.

A kormánybiztos szerint ezzel megerősítették azt a tényt, hogy a Négy Mancs több mint 45 millió forintot költött el a magyarországi termelőket lejárató kampányára, ugyanakkor az alapítvány mind a mai napig nem adott választ arra, hogy ez az összeg hogyan került hozzá.

Budai Gyula közleményében emlékeztet arra, hogy ezen körülmények tisztázása végett kezdeményezett korábban eljárást a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál, és a NAV vizsgálatának lezárását követően dönti majd el, szükséges-e a Négy Manccsal szemben büntetőjogi lépések megtétele.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.