Három járat indul; a D11-es munkanapokon Újpest, Árpád úttól indul és a Meder utca, Népfürdő út, Jászai tér, Batthyány tér, Petőfi tér, Szent Gellért tér, Boráros tér, Haller utca, A38 állóhajó útvonalon közlekedik egyórás követési idővel. Betétjáratként indul el – szintén munkanapokon – a D12-es, amely csúcsforgalomban a Kopaszi-gát és a Rómaifürdő között szállít utasokat szintén óránként, de a járat megáll az Óbudai-szigetnél is. A D13-as hajó csak hétvégente, de ugyanezen az útvonalon szállítja az utasokat.
„A puding próbája az evés”
György István városüzemeltetésért felelős főpolgármester-helyettes hangsúlyozta: amikor két évvel ezelőtt megkezdték a munkát, fontos cél volt, hogy a közösségi közlekedés területén megoldják azokat a problémákat, amelyeket az eltelt 20 év alatt nem sikerült. Ezért hozták létre a BKK-t, és ezért indítják most a közforgalmú hajójáratokat is.
A városvezető hangsúlyozta, hogy nyereségessé nem lehet tenni a szolgáltatást, mert a menetdíjbevételek csak az üzemeltetési költségek mintegy felét fogják fedezni, de „a puding próbája az evés”, ha az utasok elégedettek lesznek a szolgáltatással, akkor még fejleszteni is fogják a hajójáratokat.
Nem a turistaforgalom kiszolgálása az elsőrendű
Vitézy Dávid, a BKK vezérigazgatója elmondta: a menetrendet és az útvonalat úgy alakították ki, hogy elsősorban a hivatásforgalmú hajózást, és ne a turistaforgalmat szolgálják ki. A 493 milliós beruházás keretében, amelynek 90 százalékát az unió finanszírozta, főként a kikötőket újították fel, egységes arculatot kaptak. A hajók belterét is modernizálták, és ingyenes vezeték nélküli internet-hozzáférés is van a járműveken.
A vezérigazgató közlése szerint a járatokat hétköznap 400 forintos, helyszínen váltott menetjeggyel vagy 24 órás, illetve annál hosszabb érvényességű jeggyel vagy bérlettel lehet igénybe venni, hétvégén viszont csak a helyszínen váltott jegy érvényes. A 6 éven aluliak és 65 év felettiek mindennap ingyen használhatják a járatokat.