Megsüvegelték a balatoni strandokat a fürdőzők

A fürdőzők idén is átlagosan jó minősítést adtak a balatoni strandok szolgáltatásaira. A legjobb strandok között továbbra is a fizetősek vannak az élen.

KG
2012. 08. 17. 13:57
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A balatoni strandokat bemutató Balatontipp.hu idei szezonban végzett felmérésének eredményéről Győrffy Árpád szerkesztő számolt be pénteken. A portál negyedik alkalommal szervezte meg strandértékelő akcióját, amelybe az idén 2566, a többszöri voksolás megakadályozása érdekében saját adatait is megadó személy kapcsolódott be. A honlap működtetői csak azoknak a strandoknak az eredményét hozzák nyilvánosságra, amelyeket minimum 35-en minősítettek. Ennek a kritériumnak 29 strand felelt meg.

A szavazóknak az iskolai értékelésnek megfelelően kellett osztályozniuk a szolgáltatásokat tíz témakörben, köztük a víz, a part, a strand és az illemhelyek állapotát, a parkolási lehetőségeket vagy a vendéglátás színvonalát.

Különbségek a szolgáltatások minőségében

A minősítés alapján a strandok mindegyike elérte a 4-es osztályzatot, de a szolgáltatások esetében jelentős különbségek mutatkoztak. A legnegatívabban, a korábbi évekhez hasonlóan, a parkolási lehetőséget értékelték a vendégek. Az alacsony vízszint és egyes strandok iszaposodása miatt több strandnál is romlottak a víz állapotára és az úszási lehetőségekre adott osztályzatok.

A strandolók továbbra is nagyon pozitívan értékelték a strandok zöldterületeinek gondozásában, az illemhelyek tisztán tartásában, a gyermekeknek és felnőtteknek biztosított játék-, illetve sportolási lehetőségek bővítésében mutatott üzemeltetői erőfeszítéseket.

Fizetős strandok az élen

Az értékelt strandok összesített átlagjegye 4,33 lett, ami kevéssel elmarad a tavalyi 4,4-es eredménytől. A legjobb eredménnyel, 4,66-os átlagosztályzattal a balatonfüredi Kisfaludy strand végzett, amely a tavalyi 6. helyről került az élre. A korábban kétszer is első helyen végző gyenesdiási Diási Játékstrand az idén második lett 4,63-os átlaggal, a harmadik helyet pedig a tavaly második helyezett, az alsóörsi községi strand nyerte el 4,61-es eredménnyel.

A tíz legjobb stand között található még a balatongyöröki községi (4,53), a balatonlellei Napfény (4,48), a csopaki községi (4,45), a szigligeti községi (4,45), a vonyarcvashegyi Lidó (4,43), a balatonszárszói Központi (4,42) és a balatonfüredi Esterházy strand (4,37). A tíz legjobb minősítést elnyerő fürdőhely a szárszói szabadstrandot kivéve mind fizetős.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.