A vakvezető kutyával közlekedőknek is szükségük van segítségre

A kutyák színtévesztők, és nem lehet megtanítani őket a számok felismerésére.

TK
2012. 10. 14. 12:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az alapítvány 2012 nyarán és őszén közel 430 válaszadó bevonásával készített kérdőíves felmérést, amiből az derül ki, hogy az emberek nem tudnak eleget a vakvezető kutyákról, ezért többségükben fel sem merül, hogy felajánlják segítségüket a kutyával közlekedő látássérülteknek.

A megkérdezettek kevesebb mint egynegyede (23 százaléka) tudta a vakvezető kutyákra vonatkozó mind az öt kérdést helyesen megválaszolni – ismerteti a felmérés eredményét az alapítvány az MTI-hez vasárnap eljuttatott közleményében. A válaszadók 40 százaléka tévesen úgy gondolta, hogy a vakvezető kutya tudja, melyik buszra kell felszállni, és ennél is többen, 60 százalék válaszolta azt, hogy a kutya tudja, mikor mutat zöldet a lámpa.

Az alapítvány szerint ezeket a tévesen rögzült ismereteket meg kell változtatni, hiszen egy vakvezető kutyával közlekedő ember számára is létfontosságú, hogy segítséget kapjon a lámpánál való átkeléshez, illetve ahhoz, hogy a megfelelő buszra szálljon fel.

A felmérésben a válaszadók túlnyomó többsége (96 százalék) tisztában volt azzal, hogy a kutya elvezeti a látássérültet a zebrához, és a legtöbben (91 százalék) ismerték azt a szabályt, hogy simogatással nem szabad megzavarni munka közben a vakvezető kutyát. A válaszadók 73 százaléka helyesen tudta azt is, hogy a kutyán csak akkor van hám, amikor vezet.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.