Újabb határ menti közútfejlesztést hirdettek

Pályázatot írt ki a NIF a Rédicset és Göntérházát, illetve Eleket és a romániai Ottlakát összekötő út magyar szakaszának megépítésére.

NT
2012. 10. 08. 13:33
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A tervek szerint a Rédics–Göntérháza összekötő út kétszer egysávos, 1,85 kilométer hosszú lesz. Az út magában foglalja a Határ-patak feletti hidat, amely egy előregyártott vasbeton gerendahíd lesz. Ajánlatot a pályázók október 24-éig tehetnek, a beruházás tervezett befejezése 2013. június 30.

2013 végére kell befejezni a fejlesztést

A fejlesztés a Szlovénia–Magyarország Határon Átnyúló Együttműködési Program 2007–2013 keretében az Európai Regionális Fejlesztési Alap támogatásával valósul meg. Az uniós támogatás mértéke 85 százalék, a hazai társfinanszírozás 15 százalék.

Az Elek-Ottlaka (Graniceri) összekötő út esetében magyar oldalon 3,7 kilométer út épül majd. A pályázók október 25-ig tehetnek ajánlatot, majd a beruházás befejezésére egy évük lesz, hiszen a tervek szerint 2013. október 18-ig kell elkészülnie a fejlesztésnek.

A beruházás a Magyarország–Románia Határon Átnyúló Együttműködési Program 2007–2013 révén az Európai Regionális Fejlesztési Alap támogatásával valósul meg. Az uniós támogatás mértéke hasonlóan az előző beruházáshoz 85 százalék, a hazai társfinanszírozás 15 százalék – tartalmazza a közlemény.

Gazdasági löket

Ismert, közös nyilatkozatot írt alá Orbán Viktor magyar és Robert Fico szlovák miniszterelnök a Komárom és Révkomárom közötti új Duna-híd megépítéséről, valamint a két ország közlekedési kapcsolatainak fejlesztéséről. A kormányfők kedden Pilisszentkereszten, a Pilisi Szlovákok Központjának átadásán írták alá a dokumentumokat.

Orbán Viktor rámutatott: ma a szlovák–magyar közös határon 28 helyen van közúti kapcsolat, vagyis átlagosan 24 kilométerenként van összeköttetés, a mostani egyezménnyel azonban célul tűzhető ki az, hogy 90-re nőjön a közúti kapcsolatok száma, s így a jövőben 7,5 kilométerenként lenne összeköttetés a két ország között. A magyarországi 15 kilométeres határövezetben 366 település található több mint 790 ezer lakossal, a szlovák oldalon pedig ez a szám 543 település és 1 millió 368 ezer lakos. Összesen tehát 2 millió 160 ezer embert érintenek a fejlesztések több mint 900 településen – részletezte a kormányfő. „Mindezzel nagy lökést adunk a térség gazdasági életének” – mondta Orbán Viktor.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.