Egyre több volt szocialista politikus áll Magyar Péter mellé. A leghatározottabban Lendvai Ildikó és Juhász Ferenc foglalt állást: az MSZP-t elnökként és frakcióvezetőként is segítő
Lendvai Havas Henrik podcastjében jelentette ki június végén, hogy jobb híján Magyar Péterre fog szavazni 2026-ban, a Medgyessy Péter és Gyurcsány Ferenc honvédelmi minisztereként szolgáló Juhász pedig a HVG-nek fogalmazott úgy, hogy befogott orral ugyan, de a Tisza-elnökre fog voksolni.
Mindemellett a 2002 és 2010 közötti balliberális korszak összes miniszterelnöke is „helyezkedni” kezdett. Medgyessy Péter ugyan nem állt egyértelműen Magyar Péter mellé, de már fogalmazott megengedően a Tisza-elnökkel kapcsolatban:
… nem kell valakit a feketelistára helyezni csak azért, mert korábban volt valamilyen pozíciója. Persze, hát akkor a Magyar Péterrel kellene kezdeni ezt a sort, mert őneki volt a Fideszben egy pozíciója. De ettől még lehet rá építeni, nem?
– jelentette ki Medgyessy az Egyenes beszéd június 9-i adásában.
Bajnai Gordon még szintén nem állt ki határozottan Magyar Péter mellett, de a hozzá köthető Datadat-csoport cégei tavaly áprilisban már megjelentek a Magyar Péterhez köthető Talpramagyarok.hu adatkezelőjeként. Ugyanakkor az adatkezelési tájékoztatót módosították a hír nyilvánosságra kerülése után, és Magyar Péter, valamint a Datadat ügyvezetője is tagadta, hogy kapcsolatban állnának egymással.
Végezetül a harmadik, és egyben leghírhedtebb szocialista exkormányfő is igyekezett már rácsatlakozni a Tiszára: bár a DK-s politikusok rendszeresen bírálják Magyar Pétert, Gyurcsány Ferenc tavaly ősszel mégis egy Tisza–DK-koalícióról beszélt. Ugyanezen az állásponton volt egyébként a DK jelenlegi elnöke, Dobrev Klára is.
Ráadásul ez a vélemény a mai napig jelen van a baloldalon: az MSZP-s Kunhalmi Ágnes azt írta egy minapi Facebook-bejegyzésben, hogy
azoknak is helyük van az ország újjáépítésében, akik az elmúlt 15 évben becsülettel harcoltak a Fidesz ellen. A teljes ellenzéki oldal közös felelőssége, hogy ne újra egy megosztásra és gyűlöletkeltésre épülő országot építsen, hanem olyat, ahol mindenkinek helye van – akár jobbról, akár balról jön. Akik valóban rendszerváltást akarnak, azok megtalálják az együttműködés szükséges, kritikus mennyiségét és formáját.
Magyar Péter egyébként – akármit is mondjon – maga sem veti meg az ex-MSZP-sekkel való együttműködést: a Tisza Párt kampánymenedzsere az angyalföldi szocialista polgármester fia, Tóth Péter, aki a Válaszonline-nak adott januári bemutatkozó interjúban kijelentette, hogy ő Magyar Péter egyik legbaloldalibb szavazója. Mindemellett a Tisza-elnök tavaly tavasszal a Medgyessy-kormány egykori igazságügyi miniszterét, Bárándy Pétert kérte fel ügyvédjének a Varga Juditról készített hangfelvétel ügyében.
Végezetül érdemes megemlíteni, hogy a Gyurcsány-kormányt pénzügyminisztériumi államtitkárként és Magyar Államkincstár-elnökként segítő Katona Tamás is összefüggésbe hozható a Tiszával.
A Lengyel László-féle Pénzügykutatónak bedolgozó exszocialista politikus arra utalt egy tavaly őszi HVG-interjúban, hogy a következő kormánynak készítenek gazdaságpolitikai programot.
Ezt egyébként a Tisza-szigetek rendezvényein rendszeresen előadó ex-SZDSZ-es Petschnig Mária Zita is megerősítette tavaly télen, aki szintén részt vesz a Pénzügykutató programírásában. Férje, Kéri László, aki Gyurcsány Ferenc személyes tanácsadója volt, munkatárs Magyar Péter testvérének portáljánál.