A Magyar Nemzet értesülései szerint már a nyomozás során négy ügyet vontak össze. Az egyik az UD Zrt.-velhozható összefüggésbe. Ismert, Szilvásy György korábban az UD-ről azt állította: polipszerűen működő árnyék-titkosszolgálat létesült, amely beépült az állami szervek működésébe, és jogosulatlan információkhoz kívánt jutni. Később azonban az Országgyűlés vizsgálóbizottsága megállapította, a volt titokminiszter által említett behatolást az NBH által foglalkoztatott, a Magyar Nemzet által Koax fedőnéven azonosított informatikai betörő végezte, akit éppen Szilvásy kezdeményezésére foglalkoztatott és jelentős összegekkel honorált az elhárítás. A grémium jelentése szerint a hacker a betörésből származó iratokat az NBH-nak és MSZP-s politikusoknak adta át.
A másik ügy lényege, hogy Laborc Sándor távozása után – még a Bajnai-kormány idején – az átadás-átvétel során több olyan híváslistát és cellainformáció-elemzést találtak, amely parlamenti politikusokat érintett. Laborc hivatali laptopján „Ovi” és „Bajusz” nevű mappákba mentette a vélhetőleg Orbán Viktorról és Kövér Lászlóról szóló adatsorokat.
A másik két ügyről egyelőre nem szivárogtak ki részletek, ám Laborcot a lap információi szerint éppen ezek egyikében hallgatta meg hétfőn a bíróság. Zamecsnik Péter a Magyar Nemzet kérdésére közölte, védence feltáró jellegű vallomást tett, amelyben tagadta a terhére rótt bűncselekmények elkövetését. Azt, hogy Laborc mellett ki az ügy három másik vádlottja, nem lehet pontosan tudni, annyi mindenesetre bizonyos, korábbi, illetve jelenlegi közszereplő nincs közöttük.
A magyar, orosz és ukrán Popova Aleszja drámai vallomása