A szakdolgozók többsége nem akar nyugdíjba menni

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Magyar Nemzet

A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara felmérése szerint a szakdolgozók 67,7 százaléka kért mentességet a kötelező nyugdíjazás szabálya alól.

KG
2013. 02. 25. 14:06
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) a Nemzetgazdasági Minisztériummal egyeztetve – mint az mno.hu beszámolt róla – több mint 50 milliárd forint pluszforrást szeretne az egészségügynek a 2013-as költségvetésben. Ennek részleteiről még tavaly év végén beszélt Balog Zoltán az MR1 180 perc című műsorában. Kiderült: az összeg 90 százalékát egészségügyi dolgozók béremelésére szeretnék költeni, ezenkívül infrastrukturális beruházásokat is finanszíroznának belőle. Juthatna pénz ebből arra az esetre is, ha ismét túljelentkezés lenne az egyelőre 624 millió forintos kerettel ötszáz orvosnak meghirdetett ösztöndíjprogramra.

Az Új Széchenyi Terv keretében az év végéig mintegy 268 milliárd forint áll rendelkezésre a konvergenciarégiókban lévő járóbeteg- és fekvőbeteg-ellátó intézmények – kórházak, szakrendelők – fejlesztésére, támogatására. A nagy egészségügyi beruházásokat elősegítő Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program (TIOP) az elmúlt hatvan év legnagyobb egészségügyi infrastruktúra-fejlesztését eredményezte a kórházi szektorban. Az idei évre rendelkezésre álló mintegy 268 milliárd forintos keretből 223 milliárd forint már szerződéssel le van kötve, további 45 kórházfejlesztési pályázat kiírás előtt áll.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.