Hoppál Péter, a kormánypárt szóvivője kedden Budapesten sajtótájékoztatón azt mondta: „az erőszakos Bajnai-gárda” számos tagját látták a volt miniszterelnök közvetlen környezetében vagy munkatársai között. „Bajnai Gordon tehát erőszakos cselekményekre buzdította, bátorította azokat a fiatalokat, akik törtek-zúztak a Fidesz-székházban márciusban” – fogalmazott, utalva arra, hogy március 7-én néhány tucat tüntető hatolt be a Fidesz-székház udvarára tiltakozva az alaptörvény negyedik módosítása ellen.
Közölte, a hétfői, a Lendvay utcai Fidesz-székháznál tartott ellenzéki demonstráción számos ember ott volt, aki részt vett „korábban erőszakos cselekményekben”. Példaként Misetics Bálintot említette, aki szerinte a székházfoglalás egyik hangadója volt, és a Párbeszéd Magyarországnak dolgozik. Hozzátette: a hétfői rendezvényen ott volt Rózsa Milán, aki ugyancsak a székházfoglalás nyomán vált „hírhedt személlyé”. A székházfoglalókat az erkélyre felmászva, hangosbeszélőn irányította Bartók György is, aki a napokban a Köztársasági Elnöki Hivatal munkáját próbálta megzavarni – folytatta a szóvivő. A hétfői nagygyűlés egyik műsorvezetője az a Barabás Richárd, aki a Hallgatói Hálózat (HaHa) meghatározó szervezője volt – tette hozzá.
Emlékeztetett arra, Bajnai Gordon tagadta, hogy bármiféle köze lenne ezekhez az akciókhoz, és a HaHa is azt állította, semmilyen kapcsolatban nem állnak Bajnai Gordonnal. Mára kiderült, hogy ez hazugság volt, nagyon is szoros a kapcsolat a volt kormányfő és a székházfoglalók között – jelentette ki. Hangsúlyozta, Magyarországnak nincs szüksége az ilyen „szélsőséges és veszélyes akciókra”. „Nincs szüksége Magyarországnak sem Magyar Gárdára, sem Bajnai-gárdára, hiszen Magyarország 2010-ben a nyugalomra és az összefogásra szavazott” – fogalmazott.
A Fidesz szóvivője kérdésre válaszolva, miszerint újabb magyar közalkalmazottnak ítélt meg kártérítést kedden a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bírósága a végkielégítés egy részének 98 százalékos adókulccsal történő elvonásával kapcsolatos jogvitában, azt mondta, tiszteletben tartják az ítéletet, de 2010-ben a társadalom széles támogatásával döntött úgy a kormány, hogy „a pofátlan végkielégítésekre” különadót vezet be. Ezek nagyon kifinomult formái voltak a baloldali korrupciónak, és ezt fel kellett számolni Magyarországon – tette hozzá. Közölte, 1800 esetben vetettek ki különadót a többmilliós végkielégítésekre, ami „egy jó bevételi forma az államnak és egy igazságos különadó”.
Bajnai Gordon személyiségi jogi pert indít Hoppál Péter Fidesz-szóvivő ellen keddi kijelentése miatt – közölte az Együtt-PM szövetség kedden az MTI-vel. Az Együtt-PM szövetség közleményében Hoppál Péter szavait politikai hátsó szándékból elkövetett aljas rágalmazásnak minősítette, és tudatta: Bajnai Gordon beperli Hoppál Pétert. Jelezték egyúttal: Hoppál Fidesz-szóvivő társával, Zsigó Róberttel együtt járhat majd a bíróságra, miután utóbbi ellen a Hajdú-Bét-ügyben tett nyilatkozatai ellen már személyiségi jogi pert indított a volt miniszterelnök. "A Fidesz székházának elfoglalásával kapcsolatban már a tavasszal is leszögeztük: a tiltakozó polgárok dühét megértjük, céljaikkal egyetértünk, de nem mi állunk mögöttük. (...) Bajnai Gordon nem szervezte és nem bátorította az eseményt" - közölte az Együtt-PM, hozzátéve: békés és demokratikus úton fogják megbuktatni az „Orbán-rezsimet”.