A bíróság egy előzetes pszichiátriai szakvélemény alapján döntött arról is, hogy a kényszerintézkedést az elmemegfigyelőben kell végrehajtani, ahol vizsgálják S. Ábel mentális állapotát is – tette hozzá az ügyvéd.
A kényszerintézkedést harminc napra rendelte el a bíróság szökés, bűnismétlés, illetve a bizonyítási eljárás megnehezítésének veszélye miatt – közölte a védő, aki fellebbezett a döntés ellen enyhébb kényszerintézkedés reményében.
Azt kéri, hogy ügyfelét házi őrizetbe helyezzék nyomkövetővel, ami más ügyek tapasztalatai szerint bevált. A vasárnapi elsőfokú döntés így nem jogerős, ám végrehajtható. Futó Barnabás elmondta, hogy ügyfele eddig nem tett vallomást, ő pedig személyes találkozójukon nem tapasztalt elmezavarra utaló jeleket. A védő megjegyezte: aggályosnak tartják azt a gyakorlatot, hogy az eljárásnak ebben a szakaszában nem ismerhetőek meg az ügy azon iratai, amelyek alapján a bíróság dönt a kényszerintézkedésről, így a védelem nem tudja megítélni, mennyire megalapozott a gyanú.
A fiatalember a rendőrség tájékoztatása szerint csütörtökön éjjel a fővárosban, a Móricz Zsigmond körtéren, illetve egy ottani gyorsbüfében több lövést adott le. Személyi sérülés nem történt. A fiatalembert néhány óra múlva egy, a tetthelytől pár száz méterre lévő egészségügyi intézmény bejáratánál fogták el.
A Fővárosi Törvényszék májusban S. Ábelt emberölés előkészülete és más bűncselekmények miatt már elítélte első fokon, nem jogerősen két és fél évre. Annak az eljárásnak az adatai szerint S. Ábel 2006 és 2010 között a budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetem jogi karának hallgatójaként több diáktársa megölését tervezte. Az elsőfokú bíróság kimondta azt is, hogy a vádlott beszámítási képessége enyhén korlátozott.