Gulyás Gergely, a Fidesz országgyűlési képviselője így kommentálta az MTI-nek a Magyar Nemzet pénteki számában megjelent hírt, amely szerint jogerősen 1,9 millió forint kártérítést, annak hétévi kamatát, továbbá félmillió forintos perköltséget ítélt meg a Fővárosi Ítélőtábla egy férfinak, akit 2006. október 23-án a fővárosi Károly körúton bántalmazott a rendőrség. Ismert, a rendőri túlkapásokkal kapcsolatban a Hír TV Célpont című műsora tavaly ősszel közölt először neveket. A televíziónál jelentkezett az a férfi is, akit elkezdtek lőni a vadászpuskás egyenruhások a rendőrségi felvételek tanúsága szerint.
A Fidesz politikusa szerint az ítélet rámutat arra a cinikus magatartásra is, amelyet a baloldal a mai napig művel, amikor „a Fidesz kormányzása óta senki által nem fenyegetett alapvető szabadságjogok fogadatlan prókátoraként lépnek fel azok, akik miniszterelnökként, miniszterként, többek pedig kormánypárti képviselőként” semmit sem tettek akkoriban.
Mint fogalmazott, Gyurcsány Ferenc miniszterelnökként, Bajnai Gordon miniszterként, Mesterházy Attila pedig kormánypárti képviselőként egy szót sem szólt a brutális rendőrségi fellépés ellen. Most az államnak kell helytállnia és komoly anyagi áldozatot vállalnia a jogosan járó kártérítések kifizetésére – mondta Gulyás.
Bajnai Gordon kormányfőként semmit nem tett a 2006-os rendőri jogsértések kivizsgálásáért – ezt már az egykori Civil Jogász Bizottság társelnöke jelentette ki a Lánchíd Rádióban. Völgyesi Miklós nyugalmazott büntetőbíró ezzel arra reagált, hogy a politikus elismerte: a balliberális koalíciónak adóssága van 2006 ősze miatt. Völgyesi szerint Bajnai Gordonnak önmagával is el kellene számolnia, ugyanis miniszterelnökként kötelessége lett volna a vizsgálat, a rendőri és politikai felelősök megállapítása, de ő ezt elmulasztotta megtenni.
A 2006-os tévéostrom után megtorlásként rendezett életű családok erőszakot kerülő gyermekeit tartóztatták le. A bíróságok futószalagon hozták meg az ítéleteket a tüntetők elzárásáról. Azóta napjainkig több olyan bírósági ítélet is született, melyekben kimondták: a 2006. őszi rendőrattak után több demonstrálót jogtalanul bántalmaztak, hurcoltak el vagy tartottak fogva.
A parlament 2012 márciusban elfogadta a Balsai-jelentést, amely a 2006. szeptember 19-e és 22-e között, valamint október 23-án lezajlott tömegdemonstrációkat vizsgálta.