Vádlottak lettek Bajnai apjának volt cégtársai

Száznyolcvanmillió forintnyi áfát próbáltak jogosulatlanul visszaigényelni Bajnai Gordon apjának egykori cégtársai.

2013. 11. 16. 5:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bűnszervezetben elkövetett, az adóbevételt különösen nagy mértékben csökkentő adócsalás és magánokirat-hamisítás miatt emelt vádat a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség Bajnai Gordon apjának egykori cége, a Konzol Trade Kft. ügyében negyvenhárom ember ellen – tudta meg a Pestisrácok.hu. A portál szerint Bajnai György korábbi cégtársai száznyolcvanmillió forintnyi áfát próbáltak jogosulatlanul visszaigényelni még Bajnai Gordon miniszterelnöksége idején. A Konzol Trade Kft. a csalási kísérlet előtt néhány évvel még Bajnai apjának tulajdonában állt, és a gyanús tranzakció idején is az ő régi cégtársai vitték a vállalkozást.

A kft. egyébként a Bajnai család milliárdos kereskedőcégének, az International Foodnak a sok károsultat maga mögött hagyó csődje után virágzott fel gyakorlatilag ugyanazokkal a szereplőkkel.

Bár a csalási kísérletet az adóhivatal meghiúsította, és a visszaigényelt pénzt végül nem fizették ki, a hatóságok azonban az eset után közvetlenül nem indítottak eljárást a portál értesülése szerint. Az ügyben végül a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség idén február 8-án emelt vádat. A büntetőper a Gyulai Törvényszéken folyik.

A törvényszék szóvivője, Bagdi Árpád Gyula a Pestisrácok.hu-nak elmondta: „Nagyon kemény és fajsúlyos büntetőügyről van szó, amelyben természetes személyek és jogi személyek is érintettek.” Tájékoztatása szerint az ügyben már több tárgyalást is tartottak, egyelőre a vádlottakat hallgatják ki.

Bajnai Gordon miniszterelnöksége idején száznyolcvanmillió forintnyi áfát próbált jogtalanul visszaigényelni a Konzol Trade Kft., amely a csalási kísérlet előtt néhány évvel még Bajnai apjának tulajdonában állt, és a gyanús tranzakció idején is az ő régi cégtársai vitték a vállalkozást.

 

Szeptember közepén az MNO is beszámolt róla, dokumentum bizonyítja, hogy Bajnai Gordon a legnagyobb részvényesek között volt akkor, amikor az International Food Rt. 1998-ban csődbe ment. A volt miniszterelnök viszont úgy véli, hogy ő csak mellékszereplő volt a történetben. Mint ismert, Bajnai tisztában lehetett a Hajdú-Bét várható csődjével, a történtekért pedig a mai napig nem kért bocsánatot. A nyáron pedig olyan hírek is megjelentek, hogy Bajnai egyik cége révén Ausztriában fizet adót.

Részletek a Magyar Nemzet szombati számában.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.