A nagyobbik kormánypárt frakcióvezetője szerdai, budapesti sajtótájékoztatóján kijelentette: megvédik a harmadik rezsimérséklést Brüsszellel szemben. „Mind Barroso bizottsági elnök úrnak, mind Oettinger energiaügyi biztos úrnak azt üzenem, hogy nem fogunk engedni, folytatjuk, és minden körülmények között megvédjük a rezsicsökkentést” – jelentette ki.
Kifejtette: a kötelezettségszegési eljárás megindításáról és az ügy bírósági szintig való elviteléről a brüsszeli energiaügyi biztos egyik munkatársa, az egységes energiapiacért felelős igazgató, Klaus-Dieter Borchardt már több fórumon is beszélt. Rogán Antal arra kérte Günther Oettinger energiaügyi biztost, ne engedje, hogy munkatársait megvásárolják a szolgáltatók.
Egészen nyilvánvaló, hogy nyilatkozataik mögött komoly gazdasági érdekek húzódnak meg – jelentette ki, hozzátéve: a rezsicsökkentés harmadik lépése azzal jár együtt, hogy a szolgáltatók jelentős profitveszteséget szenvednek el. A frakcióvezető hangsúlyozta: több mint 240 milliárd forint került vissza az emberekhez, ami nyilvánvalóan fáj a multinacionális vállalatoknak, ezért egyértelmű nyomásgyakorlást fejtenek ki a brüsszeli bizottságra.
Klaus-Dieter Borchardtnak Rogán Antal azt üzente, hogy „hülyeséget beszél akkor, amikor azt állítja, hogy van olyan európai jogszabály, amely megakadályozza a szabályozott energiaárak alkalmazását, és megtiltja a rezsicsökkentést”. Nincs olyan, az uniós tagállamok által kodifikált alapelv, amelyik megakadályozná, hogy a lakossági piacon szabályozzák az energiaárakat, és bevezessék a mérséklést – hangsúlyozta.
A Fidesz–KDNP nevében Rogán arra kérte kormányt, hogy a brüsszeli bizottság újabb nyomásgyakorlási kísérletét a leghatározottabban utasítsa vissza, és folytassa a rezsicsökkentést. A parlamenttől szintén a mérséklés folytatását kérik a jövő héten, az ellenzéki pártoktól pedig azt, hogy járuljanak hozzá: egy hét alatt, kivételes, gyorsított eljárással tudják elfogadni a törvényt – mondta a politikus.
Erre azért van szükség, mert Magyarország polgárai nem engedhetik meg maguknak, hogy a multinacionális cégek nyomásának engedve Brüsszelen keresztül kísérlet történjen a rezsicsökkentés visszavonására – jelentette ki Rogán. Felidézte, hogy már az első csökkentés megakadályozására is volt kísérlet Magyarországon, az itteni bíróságok még indulás előtt akadályt próbáltak gördíteni elé. A parlament határozott fellépésére volt szükség, hogy erre ne kerülhessen sor – emlékeztetett.