Kövér: Gyurcsányék programja komoly fenyegetés

Magyarország egy átlagos olaszországi vagy franciaországi életnívó esélyét kínáló polgári ország lehet.

TK
2014. 03. 31. 20:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kövér László hétfőn Barcson, a Fidesz–KDNP lakossági fórumát megelőző sajtótájékoztatón azt mondta: az elmúlt négy év gazdasági eredményeit tekintve jók a kilátások a következő négy évre is, de „nincs újabb kidobni való négy esztendő”, mert nem biztos, hogy lesz még lehetőség, elegendő erő egy esetleges újrakezdéshez. „Magyarország egyelőre olyan hely, ahol minden választás történelmi jelentőségű, csak abban a pillanatban, amikor választunk, erre nem mindig jövünk rá, és az elrontott választásunk negatív következményeiből okulunk” – jegyezte meg a politikus.

Kövér László sorsdöntőnek nevezte az 1994-es választást, mert a „posztkommunisták” a rendszerváltozás után négy évvel visszakapták a kormányzás lehetőségét és „összeálltak a liberálisokkal”, továbbá ebben az időszakban történt a Bokros-csomag, a Tocsik-botrány, az energiaszolgáltató rendszer eladása német, francia cégeknek és a világkiállítás rendezéséről való lemondás is.

A házelnök szerint a 2002-es választás után ahelyett, hogy az ország ment volna tovább az emelkedő pályán, a szocialista kormány tönkretette a gazdaságot, ezáltal 2007-ben elmaradt az euróövezethez csatlakozás, amelyre nem tudni, mikor kerülhet sor.

Kövér László azt mondta: a Fidesz–KDNP 2010-ben „egy csőd szélén, vagy fél lábbal azon is túl álló” országot kapott örökül Bajnai Gordontól és Gyurcsány Ferenctől. A hiány 500 milliárd forinttal több volt a 4,7 százalékos államháztartási hiánnyal tervezett 2010-es költségvetésben, és mivel a közszféra működése csak az év szeptemberig volt biztosított, tűzoltó jellegű munkára volt szükség. „Az unortodox gazdaságpolitikára részben azért kényszerültünk, mert az Európai Unió és az IMF velünk nem volt olyan türelmes, mint a hozzájuk politikailag közelebb álló liberális és szocialista erőkhöz” – fogalmazott.

Hozzáfűzte, ez a gazdasági szabadságharc 2013 utolsó negyedévében győzelemmel ért véget, mert abban az időszakban 2,7 százalékos volt a gazdasági növekedés, idén, egész évre pedig több mint 2 százalékos bővülést prognosztizál az Európai Bizottság is.

Az előző ciklus végéhez képest ma Magyarországon 280 ezer emberrel több dolgozik, a foglalkoztatottsági mutatók a rendszerváltozás óta nem voltak ilyen jók – emelte ki Kövér László, majd hozzáfűzte, hogy ez a közmunkaprogram mellett jelentős részben a versenyszférának is köszönhető.

Az Országgyűlés elnöke úgy vélte: a gazdaságpolitika mellett más ágazatok, alrendszerek átalakításának eredményei később jelentkeznek, ugyanakkor fontos, hogy a sikereket megvédjék, a munkát folytathassák.

Kövér László azt mondta, hogy ha az ország többsége nem a mostani politika folytatására szavaz, „nem kell különösebben találgatni, mi következne, elég figyelmesen olvasni a baloldal önmagának is ellentmondó, zagyva programját”. „Ha a kormányváltó összefogás alkotta öt politikai erőnek külön-külön vett programját összeraknánk és beadnánk egy kutyának, megdöglene tőle” – közölte.

„Gyurcsány Ferenc csapatának programja komoly fenyegetés mindazokra, akiket az elmúlt négy év pozitívan érintett. Arra, hogy ezt komolyan kell venni, bizonyíték a 2002. év, amikor a szocialistáknak sikerült többet ígérni az embereknek annál, mint amit a Fidesz megvalósított, majd kormányra kerülésükkor romba döntöttek és visszavettek mindent” – tette hozzá Kövér László.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.