Az országjárás a kampány fő eleme

Az EP-választásig több mint száz helyszínre mennek el a Fidesz–KDNP politikusai.

Magyar Nemzet
2014. 05. 05. 3:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Május 25-én a kormánypártok bebizonyíthatják, hogy a kormány áprilisi felhatalmazása szilárd, és a magyar választók többsége kiáll a folytatás mellett – erről beszélt lapunknak Szájer József, a kormánypártok európai parlamenti (EP) listájának második helyezettje. A fideszes EP-képviselő kifejtette, hogy az országgyűlési választás eredményét sokan próbálják vitatni, mondván, a választási rendszerünk igazságtalan. – Most, a hónap végén megmutathatjuk, hogy a kritikusainknak nincs igazuk – fogalmazott Szájer, leszögezve azt is, hogy a nemzeti érdekek minél hatásosabb képviseletéhez arra van szükség, hogy hazánk brüsszeli követei minél egységesebben lépjenek fel. A politikus azt mondta, hogy bármikor kész együttműködni Szanyi Tiborral és a szocialistákkal, amikor az országunkat érintő fontos kérdések kerülnek terítékre, hiszen az Európai Parlament nem egy kihelyezett belpolitikai csatatér.

A nemzeti érdekérvényesítés Európai Unión belüli fontosságát hangsúlyozták a Fidesz–KDNP európai parlamenti képviselőjelöltjei a főváros XVI. kerületében tartott polgári majálison is. Szájer József szerint hazánkat már olyan országként tartják számon Európában, amely kiáll magáért és amelynek vannak saját megoldásai.

 

Győri Enikő úgy látja: sikernek tekinthető Magyarország EU-tagsága, mindenképpen előrébb tart az ország, mint tíz éve, de jobban is ki lehetett volna használni a tagság előnyeit.

 

Arról hogy, miként akarja folytatni a munkát a Fidesz–KDNP az EP-ben, ide kattintva tájékozódhat bővebben.

Pelczné Gáll Ildikó, a kormánypártok európai parlamenti listavezetője lapunknak azt hangsúlyozta, hogy a május végi voksoláson a magyar választóknak lehetőségük lesz arra, hogy hatást gyakoroljanak az Európai Unió jövőjére, hiszen akár hazánkban is eldőlhet, melyik nagy pártcsalád – az európai szocialisták vagy a néppárt – kezébe kerül a staféta az elkövetkező öt esztendőre.

Pelczné kiemelte azt is, hogy az Európai Unió alapítói egy értékelvű közösség létrehozását tűzték ki célul, amelyben a kontinens nemzetei nem feloldódnak, hanem erős szövetségesekként vesznek részt.

Ezzel szemben áll az a szélsőséges balliberális politika, amely a föderációt, az Európai Egyesült Államok létrehozását kívánja elérni. A másik végletet pedig az EU-szkeptikusok jelentik, akik a kilépést szorgalmazzák. – Számunkra Brüsszel és az Európai Parlament olyan, mint egy végvár, ahol egyszerre küzdünk jelenlegi döntéseink megóvásáért és az eljövendő döntéseink megalapozásáért – fogalmazott a kormánypárti képviselőjelölt. Mint mondta, a kampány egyik legfontosabb feladata, hogy ezt elmagyarázzák az embereknek, ezért úgy döntöttek: választási nagygyűlések helyett országjárásra indulnak. A Fidesz– KDNP politikusai május végéig több mint száz helyszínen értékelik hazánk és az unió kapcsolatát. Orbán Viktor miniszterelnök az Országgyűlés keddi alakuló ülésén mond beszédet, ahol várhatóan kitér az európai parlamenti választásokra is.

Részletek a Magyar Nemzet hétfői számában.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.