Tájékoztatása szerint Obama levelében azt írta: az Egyesült Államok és Magyarország barátsága és szövetsége egyrészt a NATO-szövetségesi partnerségen alapul, valamint az egységes és szabad Európa felépítéséért az elmúlt két évtizedben végzett közös erőfeszítéseken.
Az amerikai elnök nagyrabecsülését fejezte ki a kétoldalú kapcsolatok, valamint azon közös elkötelezettség iránt, hogy béke és biztonság legyen a Balkántól Afganisztánig.
Fontosnak nevezte továbbá, hogy az Egyesült Államok és Európa együtt kiáll a demokratikus elvekért, különösen azokban az időkben, amikor próbára teszik Európa békéjét és biztonságát. Megfogalmazása szerint ahogyan Ukrajnával a jogállamiság, az átláthatóság, az egyéni szabadságjogok, valamint a fékek és egyensúlyok rendszerének tiszteletben tartásán dolgozunk, úgy a saját országunkban is elkötelezettnek kell maradnunk ezen eszmények iránt.
Obama reméli, Orbán Viktor újbóli megbízatását használni fogja arra, hogy újólag elkötelezze magát Magyarország demokratikus örökségének építése mellett.
Az amerikai elnök egyúttal biztosította Orbán Viktort arról, hogy ragaszkodik a NATO-szövetséghez és megingathatatlan abban az elkötelezettségében, hogy az Egyesült Államok védelmezi a közös biztonságot – idézte a levelet a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője.
Korábban az amerikai alelnök, Joe Biden gratulált telefonon Orbán Viktornak. Ezt már jóval előbb megtette többek között Angela Merkel, David Cameron és a kínai miniszterelnök is, gyakorlatilag az eredményhirdetés napjától kezdve özönlöttek a gratulációk a Miniszterelnöki Hivatalba, és a nemzetközi sajtó is kiemelten foglalkozott Orbán Viktor „földcsuszamlásszerű” győzelmével.