Jelentős bevétele származott a Honvédelmi Minisztériumnak (HM), illetve az államnak abból, hogy a Gyurcsány-kormányok időszakának „nagy kiárusítása” ellenére még mindig rengeteg hadrendből kivont, felesleges hadianyaga, illetve haditechnikai eszköze (inkurrenciája) volt a honvédségnek, és ezeket jó áron sikerült értékesíteni. Lapunk úgy tudja, hogy csak a 2012 januárjától 2014 őszéig eltelt időszakban 1,9 milliárd forint értékben adtak el ebből az inkurrenciából különböző magántársaságoknak, fegyverkereskedőknek.
A legnagyobb értékben három társaság, illetve cégcsoport vásárolt a Magyar Honvédség hadrendből kivont elfekvő készleteiből. A három millió forint jegyzett tőkéjű tatai Poligon Transz Kft., amelynek bejegyzett tevékenységei közé tartozik lőszerek és katonai járművek gyártása is. A társaság megvásárolt a honvédségtől közel 30 ezer 7,62-es AK63D típusú gépkarabélyt, és mintegy félmillióért vett különböző fegyverzettechnikai eszközöket. A másik vezető „bevásárló” a szolnoki székhelyű Specimpex Kft, amely többek között repülőgépek és űrhajók javításával foglalkozik. A közvetítésével sikerült is venni és felújítani a Magyar Honvédség számára még 2004-ben egy An-26 szállító repülőgépet Ukrajnából. A Specimpex 2014 januárjában több mint 425 millió forintért jutott hozzá a honvédségtől csaknem 1800 tétel, különböző repülőműszaki anyaghoz.
Az idei nyár jó üzleteket hozott a csehországi székhelyű Excalibur cégcsoport vállalatainak is. Mint azt korábban már megírtuk, a cégcsoport magyarországi képviselete, az Excalibur Defence Kft. mintegy 500 millió forint értékben vásárolt, és szállított ki az országból használaton kívüli T-72-es harckocsikat a Magyar Honvédség raktáraiból. A tankokat két tételben vették meg, júniusban 58 darabot vásároltak, több mint 320 millió forintért, a második szállítmányt, 22 darab T-72-est pedig csaknem 120 millió forintért adták el a cseh társaságnak. Információink szerint a csehek magyar leányvállalata, az ugyanakkor 80 millió forintért megvásárolt öt darab, használaton kívüli, L-39-es Albatrosz gyakorló repülőgépet is.
Ezeken kívül is voltak még több tízmilliós, érdekes vásárlások a hadsereg raktáraiból. Nagy bevásárló volt például a Pilisi Vadászboltot üzemeltető kft., vettek négyezer rohamsisakot több mint nyolcmillió forintért, aggregátorokat, Ural terepjárókat, 52 darab légvédelmi rakétát, 83 géppuskát és gépágyút, hajtóműveket, forgószárnyakat és egyéb fegyverzettechnikai eszközöket. Ötmillió forint értékben vásárolt a Reintex Kft. a hadsereg régi MiG-29-es vadászgépeihez használt katapult hajtóanyagokból, de megvettek tízmillióért 19 darab vízszállító terepjárót és tehergépkocsit is. Az Iron Storm Kft. több mint 1400 AK 63D típusú gépkarabélyhoz és két páncélozott műszaki akadályelhárító járműhöz juthatott hozzá, az Aerotechnikai M&T Kft. pedig több mint háromezer repülőgép-alkatrészt vásárolt 63 millió forintért.