Kedden törvényt módosított a parlament, hogy a brókerbotrányban érintett vállalatok cégcsoportjai, valamint mások mellett vezetői, felügyelőbizottsági tagjai és egyes könyvvizsgálói vagyonukkal is felelősséget vállaljanak az okozott károkért.
Még aznap nyilvánosságra hozták Tarsoly Csaba, a Quaestor-csoport tulajdonosának Orbán Viktor miniszterelnökhöz írott március 9-ei levelét, amelyben állami segítséget kért, mondván a refinanszírozáshoz nem elégségesek a csak piaci eszközök. A Quaestor-vezér felsorolásban összesítette, hogy miért éri meg az államnak, ha kölcsönad a cégnek.
Szerdán a fővárosi főügyész közölte: eddig 160 milliárd forintnyi vagyont sikerült lefoglalni a Quaestor-ügyben.
Április 1-jén megkezdte működését az Első Nemzeti Közműszolgáltató Zrt. (ENKSZ) a gázüzletágban. Németh Lászlóné, a nemzeti pénzügyi szolgáltatásokért és postaügyekért felelős államtitkár elmondta, hogy az immár országos lakossági gázszolgáltatóvá vált Főgáz Zrt. saját és a postai ügyfélszolgálatokon, összesen 300 helyen várja a költségeik csökkentésére törekvő, átjelentkezni kívánó fogyasztókat.
Péntek hajnalban újraindult a menetrend szerinti vonatközlekedés a budapesti Déli pályaudvaron, miután a kivitelező a héten végzett az alagutat övező támfal és rézsű ideiglenes helyreállításával.
A magyar miniszterelnök háromnapos hivatalos látogatásán megbeszélést folytatott kazah kollégájával, Karim Maszimovval is. Közös sajtótájékoztatójukon Orbán a magyar–kazah kapcsolatépítésről szólva kiemelte: ennek a zászlóshajója a magyar olajipari cég, amely együttműködik Kazahsztánnal. Megállapodtak arról is, hogy a két ország közötti közvetlen légi járat megteremtésének segítésére légügyi egyezményt kötnek, és a kormányfő hangsúlyozta a nukleáris együttműködés jelentőségét a mérnöki szolgáltatások területén is.
Megegyezésre jutottak az iráni atomprogramról tárgyaló felek a jövendő megállapodás alapvető pontjairól – közölte csütörtök este a német külügyminisztérium a Twitteren. Irán és a hatok – az ENSZ Biztonsági Tanácsa (BT) öt állandó tagja és Németország – egyebek mellett abban állapodtak meg, hogy Teherán a következő tizenöt évben nem épít egyetlen olyan új létesítményt sem, amely alkalmas urándúsításra, valamint ugyanezen időszakra felhagy az urán 3,67 százalékosnál magasabb szintre való dúsításával.
Barack Obama amerikai elnök szerint olyan történelmi egyetértés jött létre az iráni nukleáris programról, amely ha maradéktalanul végrehajtják megakadályozza, hogy Irán nukleáris fegyvert fejlesszen ki. Ugyanakkor hozzátette: az egyezség nem szüntette meg a bizalmatlanságot Washington és Teherán között.
Olyan erős gyógyszert szedett Andreas Lubitz depresszióra, szorongásra és pánikbetegségre, amelynek hatása alatt nemhogy repülőt nem vezethetett volna, de még autót sem. A katasztrófa előtt ráadásul többször az öngyilkosságról és legalább egyszer a pilótafülke ajtajáról is olvasott a világhálón. Közben a kutatócsapatok megtalálták a második fekete dobozt, amely a repülési adatokat rögzítette. Korábban attól féltek, hogy az az ütközésben megsemmisülhetett.
A német Lufthansa-csoportnak biztosítási szolgáltatásokat nyújtó cégek konzorciuma 300 millió dollárt különített el a csoporthoz tartozó Germanwings légitársaság franciaországi katasztrófájának költségeire, az összeg nagysága arra utal, hogy a biztosítók kártérítési eljárásokra számítanak.
Szombat reggel vette kezdetét az elnök- és parlamenti választás Nigériában. Az esemény a Boko Haram terrorszervezet támadásainak árnyékában zajlott: az ország északkeleti részében katonákkal csaptak össze a szélsőségesek, míg a déli országrészben az ellenzék választási törvénysértéssel vádolta a kormányt. A választást végül Muhamadu Buhari, a hadsereg által támogatott muszlim jelölt nyerte meg.