160 milliárdnyi vagyont lefoglaltak a Quaestor-ügyben

A fővárosi főügyész szerint a bizonyítást nagyban nehezíti, hogy a tranzakciókat kezelő rendszer manipulálható.

TK
2015. 04. 01. 16:29
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

További részletek említése nélkül Ibolya Tibor azt közölte, folyószámlák, értékpapírok, cégrészesedések, ingatlanok és ingóságok formájában sikerült lefoglalni ezt az értéket. Hozzátette: a bizonyítást nagyban nehezíti, hogy a tranzakciókat kezelő rendszer manipulálható, a Kelernél lévő gyűjtőszámlák adatait nem lehet személyre lebontani, így értékpapírkód alapján kell majd elvégezni a munkát. „Eredményesek vagyunk, de ettől ez nem lesz még egy rövid eljárás” – jegyezte meg Ibolya Tibor.

Vallomást tett Tarsoly Csaba a Quaestor-ügyben – közölte a cégcsoport tulajdonosának és vezetőjének jogi képviselője. Papp Gábor annyit mondott, hogy ügyfele a nap folyamán „részletes, hosszú vallomást tett”, többet azonban nem tett hozzá.

„Egyáltalán nem volt lassú ez az eljárás, a megalapozott gyanút alá kell támasztani bizonyítási eszközökkel” – válaszolta Ibolya Tibor az ezzel kapcsolatos riporteri felvetésre. Közölte: „az eljárás, amelyet eddig folytattunk, törvényes, megalapozott, időszerű és ( ) eredményes”.

Két hét telt el a Quaestor-ügyben a nyomozás március 11-ei elindítása és a között, hogy az NNI csütörtökön három embert gyanúsítottként hallgatott ki, majd vasárnap mindhárman előzetes letartóztatásba kerültek. A büntetőügyben a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Korrupciós és Gazdasági Bűnözés Elleni Főosztály korrupciós bűnözés elleni osztálya jár el különösen jelentős kárt okozó csalás bűntette és más bűncselekmények miatt.

Törvényt módosított kedden a parlament, hogy a brókerbotrányban érintett vállalatok cégcsoportjai, valamint mások mellett vezetői, felügyelőbizottsági tagjai és egyes könyvvizsgálói vagyonukkal is felelősséget vállaljanak az okozott károkért.

A fővárosi főügyész szerint a vagyonkimentés szempontjából semmit sem jelent Orgován Béla tápiósági büntetett előéletű közmunkás quaestoros vezetői kinevezése.

 

Feljelentést tett a Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt. (MNKH) a Quaestor-ügyben. Azzal, hogy a Quaestor állampapírokat adott el, hűtlen kezelést követett el, a kereskedőház tőkéje megvan, de a kieső kamatbevételek miatt kár érte a kereskedőházat – tájékoztatott a Külgazdasági és Külügyminisztérium.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.