Spéder után Vonát üldözik, és Simicskát fotózzák

Andrea Belmonte vadászott a Jobbik pártelnökére. A neve már ismerős lehet számunkra.

Lakner Dávid
2016. 09. 22. 15:05
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kérdésünkre, miszerint a magyar titkosszolgálat érintett lehet-e, Vona Gábor elmondta: nem hinné, miután a külügyi bizottsági tagsága miatt C típusú átvilágításon is átesett, így még súlyosabb lenne, ha állambiztonsági szál lenne az ügyben. Lapunknak elismételte, azt a választ kapta reggel az olasz fotósoktól, hogy olasz ügynökségen keresztül kapták a megbízást, amelytől pedig magyarok rendelték meg a munkát. A megfigyelés pedig akár magán-titkosszolgálati eszközökkel is megoldható. A politikus azt nem hinné, hogy az olasz sajtó ennyi energiát fektetne a követésébe. Az iskola előtt kérdéseire azt a választ kapta még a lefülelt fotósoktól, hogy már előző héten is követték a háza elé, akkor a Parlamentből. Vona szerint viszont a sztori már itt is sántít, hiszen az említett napon, pénteken, nem is járt az Országgyűlésben.

Ha rendszeresen követnék, akkor büntetőjogilag zaklatásnak lehetne nevezni Vona Gábor lesifotózását – jelentette ki a Hír TV-nek Magyar György ügyvéd. Szerinte polgárjogilag is támadható a paparazzók tevékenysége, Vonát magánemberként pedig csak a hozzájárulásával lehet fotózni.

A pártelnök az Alkotmányvédelmi Hivatal felé fogja jelezni a történteket, elmondása szerint ez kötelessége is. Azzal kapcsolatban vannak kétségei, hogy a felelősöket elszámoltatják-e, de mint mondta, ő most még elszántabb, hogy feltárja az ilyen eseteket. Kérdésünkre, hogy feljelentést is tesz-e, elmondta: jogászokkal egyeztet még erről.

Vona szerint a Habony-körrel hozható összefüggésbe az efféle „médiagyilkosságok” végrehajtása, és úgy tűnik, „maffiatempó” kezdi uralni a közéletet. Reméli, lesznek partnerei abban, hogy pártpolitikai kötődésektől függetlenül végére lehessen járni az ilyen eseteknek. Kérdeztük, mi történhet akkor, ha Volner János megfigyelése vagy a meg nem nevezett újságíró feltételezett beszervezési kísérlete titkosszolgálati akció volt. Elmondta: az világraszóló botrány lenne, és nyilván a világsajtó érdeklődésére is számot tartana.

A pártelnök közölte továbbá: máskor is volt már olyan érzése, hogy követik, de közszereplőként ehhez már valamennyire hozzászokott, ez a mai eset viszont már új dimenziót jelent.

A zaklatókat ábrázoló képeink csütörtök 15 óra körül készültek.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.