TASZ: Évekig szabálytalanul működhetett egy kórházi osztály Ajkán

Nem volt korszerű CT berendezés a Magyar Imre Kórházban, a szabályok szerint enélkül nem üzemelhetett volna a kérdéses osztály.

MN
2017. 08. 23. 19:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Évekig nem volt modern multidetektoros CT berendezés (MDCT) az ajkai Magyar Imre kórházban, pedig egy 2012-es miniszteri rendelet működési feltételként szabta meg a készülék birtoklását is.

A kórház így öt évig működhetett szabálytalanul – írja blogoldalán a Társaság a Szabadságjogokért.

A TASZ emlékeztet rá, hogy a kórház elavult CT-je idén nyáron „egy beteg életét követelte”, ami után egy bérelt, mobil berendezést telepítettek a intézménybe – arra viszont senki nem kérdezett rá, hogyan működhetett az intézmény öt éven át ezzel a hiányossággal.

A jogvédő szervezet szerint az ügy azért is problémás, mert a kórháznak a berendezés hiánya miatt, a jogszabályban előírt eljárást kellett volna követnie – de a jelek szerint ezt sem tették meg.

A TASZ viszont megkapta az Emberi Erőforrások Minisztériumától az ajkai kórház működési engedélyét, ami 2004-ben kelt, és 2007-ben módosították utoljára.

Az Emmi ugyanakkor arra nem tudott választ adni, hogy a kórház honnan és hogyan tudott a tragikus beteghaláltól számított két hónapon belül új mobil CT berendezést beszerezni.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.