L. Simon is kiállt a trumpista botrányhős mellett

A volt kulturális államtitkár szerint csupán „liberális homofóbiával” állunk szemben.

Lakner Dávid
2018. 01. 04. 17:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Yiannopoulos sok-sok megszólalása közül van olyan, amivel azonosulni lehet, van, amivel egyáltalán nem. De van-e olyan írástudó közéleti ember, politikus, író, értelmiségi, akivel mindenben egyet lehet érteni?” – relativizált L. Simon László. Ezután egy általa olvasott cikkre hivatkozva szólt arról, hogy senki véleményét és tudományos teljesítményét nem kérdőjelezheti meg a nemi identitása. Mint a politikus fogalmazott, nem kérnek a „liberális gondolatrendőrség áldásos munkájából”. „Ők foglalkozzanak inkább azzal, hogy mégis miként sikerülhetett Vona Gábor és a Jobbik szerecsenmosdatása: most már nem számít az EU-s zászló égetése, a Duna-parti holokausztemlékmű meggyalázása, sem a gárda, sem a számos antiszemita megjegyzés” – tette hozzá.

Arról itt írtunk, mitől népszerű Milo Yiannopoulos és milyen hírhedt megnyilvánulásai voltak korábban. Az amerikai jobboldal sztárja egyébként februárban kavart botrányt azzal, hogy egy korábbi felvétel szerint kifejtette: ha valaki egy „szexuálisan érett” tizenhárom éveshez vonzódik, az nem pedofília.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.