A DK nem kér Orbán jó barátjának kedvezményes plakáthelyeiből

Az ellenzéki párt nem kíván ajándékot elfogadni az ESMA vezetőjétől.

MN
2018. 02. 24. 14:13
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Demokratikus Koalíció (DK) nem bérel kedvezményes plakáthelyeket az ESMA Reklám Zrt.-től, mivel nem kíván ajándékot elfogadni a társaság vezetőjétől, „Orbán közeli, jó barátjától, Garancsi Istvántól” – jelentette be az MTI tudósítása szerint Gréczy Zsolt, az ellenzéki párt szóvivője szombati budapesti sajtótájékoztatóján.

A DK politikusa úgy fogalmazott: „nemcsak Orbánnal nem alkuszunk, hanem rendszerének fő haszonélvezőivel és kiszolgálóival sem”, emlékeztetve arra, hogy az ESMA a választási kampány idejére 95 százalékos kedvezménnyel kínálta a pártoknak a villanyoszlopokra szerelhető, úgynevezett elefántfül-plakáthelyeket.

Gréczy Zsolt érthetetlennek nevezte, hogy más, az „Orbán-rendszert úgyszintén a történelem szemétdombjára kívánó” ellenzéki pártok miért fogadták el ezt az ajándékot.

A DK szóvivője szólt arról is, az Állami Számvevőszék (ÁSZ) a közelmúltban tiltott pártfinanszírozás címén éppen a piaci ár alatti beszerzésekre hivatkozva szabott ki büntetéseket ellenzéki pártokra. Az ESMA ajánlatát elfogadóknál ezt most bizonyítani sem kellene, ezért a DK reméli, hogy a számvevőszék ezúttal a kedvezményt legnagyobb számban felhasználó Fidesznél sem fog mindent rendben találni – mondta Gréczy Zsolt.

Korábban kiderült, hogy az MSZP–Párbeszéd mégis vásárolna óriásplakátokat a kampányra: 800 óriásplakátot és 200 úgynevezett citylightot bérelnének, elvileg a Mészáros Lőrinc és Andy Vajna érdekeltségi köréhez sorolható Odex nevű cégtől. Az LMP ezt már korábban megtette. A Jobbik pedig minden korábbinál nagyobb plakátkampányt indított.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.