Várhatóan két napot ülésezik a tavaszi ülésszakban az Országgyűlés, jövő héten hétfőn és kedden ül össze a Ház a választások előtt. A parlamenti honlapon szerdán közzétett napirendi javaslat alapján a képviselők lefolytatják a Stop, Soros! törvénycsomag általános vitáját – írja az MTI.
Hétfőn, a délután egy órakor kezdődő ülésen, a napirend előtti felszólalásokat követően a jelenlévők elhunyt egykori képviselőtársaikra emlékeznek: a szocialista Kálmán Andrásra, valamint Barsiné Pataky Etelkára (MDF, Néppárt-MDNP). Ugyancsak megemlékezik a Ház a magyar ápolók napjáról.
A jelen lévő képviselők négyötödének hozzájárulása esetén hétfőn a nemzetiségek egyenjogúságáról százötven éve elfogadott jogszabályra, valamint a nemzeti és etnikai kisebbségek jogairól szóló törvény elfogadásának huszonöt éves évfordulójára emlékezik Alexov Lyubomir szerb nemzetiségi szószóló.
Kedden várhatóan döntést hoz a Ház Szél Bernadett és Hadházy Ákos LMP-s képviselők fegyelmi ügyéről, akik Németh Szilárd fideszes képviselő felszólalása alatt éltek nem engedélyezett szemléltetéssel. Ismeretes, novemberben Németh Szilárd parlamenti felszólalása alatt az LMP két társelnöke egyszerűen odaállt mögé egy-egy papírral, amelyekre azt írták: „hazudik”. Kövér László Szél Bernadettre a maximális, a fizetése egyharmadát jelentő büntetést szabta ki, míg Hadházy Ákos 100 ezer forintos megrovást kapott.
A képviselők határozatot hoznak a Magyarország és egyes kiemelt térségeinek területrendezési tervéről is. A javaslat célja a területrendezés megújítása, az országos, valamint a budapesti agglomerációs és a balatoni kiemelt üdülőövezet területrendezésének új tervezése.
A Ház nekikezd a Stop, Soros! törvények tárgyalásának. A Miniszterelnöki Kabinetiroda által beterjesztett csomag három előterjesztésből áll, ezek a migrációt támogató szervezetek működésének engedélyezéséről, az idegenrendészeti távoltartásról, valamint a bevándorlási finanszírozási illetékről szólnak. A kedden benyújtott Stop, Soros! törvénycsomag egy részének elfogadásához kétharmados támogatás szükséges.