
Három év börtönt is érhet a BKK leállása
A főpolgármestert felelősségre vonhatják, amiért cserbenhagyta a közlekedő budapestieket.
Befolyásolja-e Orbán Viktor és a Fidesz szereplését az uniós választáson a mostani Orbán-Trump találkozó? Valóban új fejezet kezdődik-e a két ország együttműködésében?
Szintúgy vita tárgyát képezte, hogy a magyar kormány felszólította az Európai Bizottságot: minél előbb adja meg az előzetes hozzájárulást a babaváró csomagra. A Csörte adásában megpróbálták tisztázni a helyzetet, amely korántsem tűnik egyértelműnek.
A műsorban azt is igyekeztek megválaszolni, hogy valóban felértékelte-e az amerikai elnök a magyar kormányfőt az EP-választásra? Vagy, ahogy a DK vélekedik, nem jelentett volna semmit a megbeszélés?
Terítékre került, hogy vészesen közeledik május 26-a. A csúcsjelöltek ismét ütköztetik programjaikat, miközben egyre többen kritizálják magát a csúcsjelölti rendszert, amit a választások célegyenesében leginkább Manfred Weber véd, hiszen ő lehet az Európai Bizottság elnöki posztjának várományosa.
Weber a saját pártjából kapott kritikát, miszerint „a sok veszekedés kizavarja a Fideszt a Néppártból”. Itt is a bevándorlás, ami ütközőzóna lehet a pártok között – vetette fel Dobos M. Marianne.
Erre reagálva G. Fodor Gábor megjegyezte: „a Századvég Alapítványnak van egy 28 országra kiterjedő közvélemény-kutatása, amelyben 28 ezer ember véleményét kérték ki, akiknek 70 százaléka úgy véli, hogy Brüsszel rosszul kezeli a migráció kérdését. A bevándorlás megítélésében nincsen olyan éles választóvonal Nyugat- és Közép-Európa között. Az emberek zöme úgy véli, hogy a migráció kérdése az egy aggasztó probléma, jönni fognak még továbbra is Afrikából, erősíti a kulturális konfliktusokat, terrorcselekményekhez vezet, és ezzel valamit kezdeni kell. A nemzetállamok jobban tudnak ezzel boldogulni, mint azok, vagy az a kísérlet, amely ezt csupán Brüsszelre bíznák” – fogalmazott a Századvég elnöke, majd hozzátette: a nyugat-európai választók fele úgy látja, hogy Közép-Európa jobban kezeli a migráció kérdését, mint Brüsszel, és ez egy elég súlyos kritika az Európai Unió jelenlegi vezetésére nézve.
A telje adás IDE KATTINTVA tekinthető meg.
A főpolgármestert felelősségre vonhatják, amiért cserbenhagyta a közlekedő budapestieket.
Óvatosan a konvojok mellett.
Ritka dolog, de Karácsony Gergely főpolgármester betartotta egyik első ígéretét, tíz percre leállította a tömegközlekedést Budapesten.
Magyar Péter embere bizalmas viszonyban volt a letartóztatott kémmel.
Eltűnt pásztói nőt keres a rendőrség
Most kiderül, Zelenszkijnek a fotel vagy a tűzszünet a fontosabb
Kiadták a figyelmeztetést: ne küldj több SMS-t, különben...
Végre Trump is megszólalt az orosz bombázók ukrán megsemmisítéséről
Eddig titkolta Törőcsik Franciska, most végre megmutatta: a rajongók szóhoz sem jutottak!
Egy vérfürdő után benyújtotta lemondását az ukrán szárazföldi erők parancsnoka
Orosz válasz: ballisztikus csapás Ukrajnára
Ezek az ételek jobban károsíthatják a májadat, mint az alkohol
Döbbenetes, mit vittek el Münchenből a PSG vandál szurkolói a BL-döntő után + videó
A Fradi megkezdte a bevásárlást a magyar játékosokból – Lisztes Krisztián is hazatérhet
Ukrajna légicsapása globális kockázatokat rejt
Eldőlt, Orbán Viktor lesz 2026 után is a miniszterelnök újabb négy évre
A főpolgármestert felelősségre vonhatják, amiért cserbenhagyta a közlekedő budapestieket.
Óvatosan a konvojok mellett.
Ritka dolog, de Karácsony Gergely főpolgármester betartotta egyik első ígéretét, tíz percre leállította a tömegközlekedést Budapesten.
Magyar Péter embere bizalmas viszonyban volt a letartóztatott kémmel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.