A Vácrátótra látogatók szombaton mintegy 70 régi eszközt tekinthetnek meg, emellett szórakoztató programokon vehetnek részt. A régi járművek és mezőgazdasági gépek nagy része, mintegy 30 eszköz egy helyi gyűjtő, Lukács Pál jóvoltából kerül a nagyközönség elé, de emellett tucatnyi magyar településről és a határon túlról is érkeztek felújított ritkaságok.
A gépbemutató mellett számos hagyományos szüreti programmal – főzőversennyel, kézműves- és kirakodóvásárral, játszóházzal és szalmabálás ugrálóval – várják a látogatókat. A színpadon a vácrátótiak mellett más települések hagyományőrzői is bemutatkoznak. A Pest Megyei Értéktár vándorkiállítását is megtekinthetik az érdeklődők. A látványos szüreti felvonulás 13 órakor kezdődik, a helyi hagyományőrzők díszes népviseletben, lovas kocsikkal vonulnak végig a falu több kilométer hosszú főutcáján. Az ingyenes programok sorát bál zárja a művelődési házban.



















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!