Ezzel Magyarország egyrészt szolgálta a világ leginkább üldözött és leginkább elfeledett vallási közösségét, másrészt – a humanitárius megfontolások mellett – a magyar emberek érdekét szolgálva megelőzte, illetve enyhítette az Európára nehezedő migrációs nyomást – hangsúlyozta Azbej Tristan.
Az államtitkár kiemelte: a kiállításnak a megalázottak és a megszomorítottak szenvedéseinek bemutatása mellett az a célja, hogy bemutassa a magyar emberek és a magyar kormányzat valódi arcát, szemben azokkal a „rágalmakkal”, amelyeket elsősorban liberális politikusok és liberális szervezetek ragasztanak Magyarországra.
„Megmutatjuk, hogy nincs kőből a szívünk, csupán a migrációt minden szempontból káros folyamatnak tartjuk, és azt támogatjuk, hogy ne a bajt hozzuk Magyarországra, hanem a segítséget vigyük oda, ahol a baj van” – hangoztatta Azbej Tristan.
A kiállítás egyik kifejezett célja, hogy a magyar példa követésére ösztönözze az amerikai döntéshozókat és a kormányzatot, és erre ők nyitottak is. Október óta magyar-amerikai együttműködésben elindultak az első nagyszabású programok, először Észak-Irakban, ahol a keresztények és a jazidik kapnak segítséget – mondta.
Az államtitkár elmondta: ezúttal is magas rangú amerikai kormányzati tisztségviselőkkel, köztük államtitkárokkal tárgyalt újabb közös programokról. Ezek a közel-keleti együttműködési programok mellett immár afrikai programokat is jelentenek majd.
Azbej Tristan elmondta: 2019 decemberében járt Burkina Fasóban, ahol tragikus folyamatokkal szembesült.
„Egy népirtás első szakasza folyik ott, és ez teljes mértékben rejtve marad a világ előtt. Az országban a dzsihadista, iszlamista terrorhullámban több mint ezer embert gyilkoltak meg vallási okból, több mint félmillió ember él belföldi menekültként, és lényegében egy teljes generáció, mintegy 200 ezer gyermek maradt oktatás nélkül. A helyszínre kellett mennünk, hogy ezt felmérjük, és ennek nyomán gyermekek oktatását és a meggyalázott nők rehabilitálását segítő programokat indítsunk” – mondta.



















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!