Összesen félezer szimpatizáns demonstrált három csoport felhívására Budapesten, a Vigadó téren, a Kossuth téren és a Nemzeti Múzeum környékén. A Covid–19-járvány megfékezésére kihirdetett veszélyhelyzet egyértelműen tiltja a gyülekezést, így a tüntetést is. A vírustagadóként elhíresült Gődény György csoportosulása, a Toroczkai László vezette Mi Hazánk Mozgalom és az Ecsenyi Áron nevével fémjelzett Le Az Adók 75%-ával! nevű csoportosulás a lezárások, a járványkezelő szabályok ellen tiltakozott. A három csoportból egyértelműen Toroczkaiék voltak a legszervezettebbek és a legnagyobbak, így érthető, hogy a törvénysértések miatt is az ő táborukban szabták ki a legtöbb büntetést.

Fotó: Kurucz Árpád
A rendőrség előre figyelmeztetett: aki a jelenlegi járványhelyzet idején gyűlésen vesz részt, nemcsak jogszabályt sért, de komoly veszélynek teszi ki magát és másokat. Hozzátették, hogy
szükség esetén a Budapesti Rendőr-főkapitányság szankciókat fog alkalmazni. A jogellenes gyűlésen résztvevők százötvenezer forintig, ismételt elkövetés esetén kétszázezer forintig terjedő helyszíni bírsággal sújthatók, ha pedig szabálysértési eljárás indul, a pénzbírság akár ötszázezer forint is lehet.
A figyelmeztetésnek megfelelően száznál több intézkedés történt a szabályok megszegői ellen, sokakat helyszíni bírsággal sújtottak, ám gyakran alkalmazták a szabálysértési feljelentést is. Nagyban hozzájárult a demonstrációk eredményes kezeléséhez a Készenléti Rendőrséghez (KR) tartozó Partner Csoport fellépése. (Az egységről cikkünk második felében olvashatnak.)
A Mi Hazánkért Mozgalom Vigadó előtti tüntetésén résztvevőket előbb
kettéválasztották a demonstrálók közé benyomuló egyenruhás rendőrök, majd igazoltatni kezdték a nagyobb csoportokra bontott tüntetőket.
A Kossuth térre érkezőket eleve elválasztották egymástól, a vírusszkeptikusoknak nem adtak esélyt arra, hogy Toroczkaiékhoz csatlakozzanak. Dúró Dóra, a párt országgyűlési képviselője egyébként még a demonstráció előtt azzal vádolta meg Gődényéket, hogy önös érdekből rá akarnak települni a Mi Hazánkért tüntetésére.
A felaprózott csoportokból az emberek egy része „sétálós” demonstrációra váltott át, néhány tucatnyian így mentek át a Nemzeti Múzeumhoz, ám ott ismét igazoltatni kezdték őket.
A demonstrációk erőszak nélkül zárultak le. Egyetlen rendkívülinek tűnő eseményről adott hírt még délelőtt Dúró Dóra, miszerint pártja egyik kerületi elnökét gumibottal hasba ütötték a rendőrök a Vigadónál. A Budapesti Rendőr-főkapitányság megvizsgálta a Vigadó és a környéki utcák térkameráinak a felvételeit, kihallgatta az állítólag megütött politikust, illetve a jelen lévő rendőröket. Bebizonyosodott, hogy nem történt a rendőrség részéről „fizikai atrocitás”, ezt a sértett is elismerte.